Teknoloji

LibreOffice 7.3 Çıktı

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında LibreOffice 7.2 sürümü yayınlanan ofis paketi artık de LibreOffice 7.3 güncellemesini almış durumda. Güncelleme, uygulama paketinin Microsoft Office belgeleriyle daha uygun çalışmasına yardımcı olacak bir dizi birlikte çalışabilirlik geliştirmesini beraberinde getiriyor. 7.3 sürümü ayrıyeten uzun bir değişiklik ve güzelleştirme listesine sahip.

LibreOffice 7.3’te görülen değişikliklerin birçok, Microsoft Office ve LibreOffice ortasındaki geçişi yumuşatmaya odaklanmış durumda. İyileştirmeler, iki üretkenlik paketi ortasında doküman alışverişini de kolaylaştıracak nitelikte.

Microsoft Office evraklarıyla birlikte çalışabilirlik üzerinde olumlu bir tesiri olan, tablolarda ve metin taşındığında değişiklik izlemenin yeni ele alınması üzere yeni özelliklerin geliştirildiği belirtiliyor. Büyük DOCX ve XLSX/XLSM belgelerini açarken performans iyileştirmeleri, birtakım karmaşık evrakların uygunlaştırılmış sürece suratı ve LibreOffice 7.1 ile sunulan Skia art ucunu kullanırken yeni sürece suratı iyileştirmeleri de bu sürümde mevcut.  Son olarak, filtreleri içe/dışa aktarmaya yönelik iyileştirmeler kelam konusu.

LibreOffice 7.3’ı fiyatsız olarak indirmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu