Teknoloji

Logitech RightSight 2.0, Hibrit Toplantılarda İştirakçilerin Ekranı Eşit Halde Paylaşmalarını Sağlıyor

Bugün Logitech, imajlı aramalar sırasında hem konuşmacının hem de toplantı odasının imgesini birebir anda ekranda sunan RightSight 2.0 yazılımıyla, hibrit çalışanlar için daha eşitlikçi bir tecrübe imkanı sunuyor. İştirakçiler,  RightSight 2.0 otomatik kadrajlama teknolojisi sayesinde faal konuşmacıyı takip ederken tıpkı anda kümeden bir kişinin başkasına işaret etmesi yahut beyaz tahtaya yazması üzere hareketleri de takip edebiliyorlar.

Pandemi ile birlikte iş hayatı uzun vadeli bir hibrit çalışma sistemine adapte olmaya başlamışken, Logitech, farklı iştirakçilerin fizikî bir toplantıda yaşayacakları sürükleyici ve kapsayıcı tecrübeleri dijital toplantılarda da sunabilmek ismine yazılım zekasını geliştirmeye devam ediyor. Logitech RightSight 2.0 ile dijital toplantıları artık ve gelecekte daha interaktif ve eşitlikçi hale getirmeyi hedefliyor.

Logitech Türkiye Görüntü Konferans Eserleri Kategori Yöneticisi Kürşat Fatih Masatçı, “Online toplantıların hayatımıza girmesiyle birlikte, her kullanıcının emsal sıkıntılarla karşılaştığını gözlemledik. Kolay insani etkileşimler ortadan kalktı, senkronize bir halde kelam alma, sunumda etkileşim yakalama üzere fizikî etkileşim odaklı hislerimizi birbirimize geçirmekte zorlanır olduk. RightSight 2.0,  katılımcılar için eşitleyici bir vazife üstleniyor, böylelikle herkes bulundukları yerden bağımsız olarak konferans odasındaki meslektaşlarıyla eşit koşullarda ve görünürlükte işbirliği yapabiliyorlar. Bu manada RightSight 2.0, Logitech’in iş yapış formlarını daha da uygun ve verimli hale getirmek üzere gerçekleştirdiği en yeni yapay zeka yatırımlarından biri olarak öne çıkıyor.” dedi.

RightSight 2.0, insanların odadaki yerleşimini ve seslerinin yerini tespit etmek için ses ve görüntü zekasını birleştirir. Speaker View, etkin konuşmacının ve tüm kümenin fotoğraf içindeki imajını oluşturmak için Rally Bar ve Rally Bar Mini’deki iki kamera sistemini kullanan yeni bir moddur. Etkin konuşmacı, konuşmacı değiştikçe düzgün bir formda kaydırma ve yakınlaştırma yapan ana kamera kullanılarak çerçevelenirken, geniş açılı AI Vizör, odayı çerçeveleyerek uzaktaki iştirakçilerin tüm toplantı sürecini net bir formda görmesini ve duymasını sağlar. IT yöneticileri, gruplarına en uygun biçimde Konuşmacı Takibi ve Küme Takibi (RightSight’ın özgün otomatik kadrajlama uygulaması) ortasında geçiş yapma esnekliğine sahiptir.

RightSight 2.0’ın Konuşmacı Takibi, Logitech’in tüm kıymetli bulut görüntü konferans ortaklarıyla uyumludur ve IT gruplarına Logitech görüntü işbirliği ekosistemlerinin hibrit çalışma alanlarının gelişen gereksinimlerine ahenk sağlayacağına dair teminat verir. Bu özellik, Android ve Windows’ta Microsoft Teams Rooms ile fotoğraf içinde fotoğraf modu olarak çalışacak ve konuşmacı ve oda akışlarının her birini başka pencerelerde gösteren Zoom Rooms çoklu akış teknolojisine sıkıntısız bir formda entegre olacak formda tasarlanmıştır.

RightSight 2.0’ın Konuşmacı Takibi, Rally Bar ve Rally Bar Küçük için CollabOS 1.5’te herkese açık beta olarak artık dünya çapında fiyatsız olarak sunulmaktadır. Rally Bar ve Rally Bar Mini’ler, Sync aygıt idaresi yazılımında yahut Zoom Aygıt İdaresi ve Teams Admin Center üzere ortak platformlar aracılığıyla  güncellenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu