Teknoloji

Logitech Sync, Kullanıcılara Her Yerde Gelişmiş Aygıt İdaresi Tahlilleri Sunmayı Amaçlıyor

Web kameraları, kulaklıklar ve Logi Dock ile ahenk içinde çalışabilen Sync, home ofislerden ferdî çalışma alanlarına kadar uzanan geniş kullanım alanıyla kapsamlı aygıt idaresi tahlilleri sunuyor.

Logitech, günümüzde hayli yaygınlaşan hibrit çalışma alanlarını geliştirmeye yönelik tasarladığı, aygıt idaresi platformu olan Sync için yeni bir güncelleme yayınladı. Sync artık web kameraları, kulaklıklar ve temas istasyonları üzere ferdî aygıtları desteklerken, IT departmanlarının, konferans odalarını ve çalışma alanlarını tek bir bulut tabanlı orta üniteden yönetmesini kolaylaştırıyor.

IT çalışanlarının yarısından fazlasının uzaktan çalıştığı, çalışanların %83’lük bir çoğunluğunun ise hibrit çalışma sistemini tercih ettiği günümüzde; hibrit çalışma üretkenliği ve çalışan memnuniyetini artıran bir iş modeli olarak öne çıkıyor. Ne var ki IT departmanında çalışan profesyoneller için uzaktan gelen takviye talepleri, çalışanları uzaktan çalışma süreçleri konusunda eğitme ve ofiste yer alan aygıtlar ile ofis dışı aygıtların idaresi ve bakımı için gereken irtibatın karşılanamaması üzere çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor.

Logitech Türkiye Görüntü Konferans Eserleri Kategori Yöneticisi Kürşat Fatih Masatçı, “Pandemi dünya genelinde yüzbinlerce kurumun  ve yaklaşık 100 milyon insanın çalışma biçimini derinden etkileyerek konuttan çalışma sistemine geçmesine sebep oldu. Bu esaslı değişiklik sürecinde Logitech tüm imkanlarını kullanıcıların ve kurumların daha üretken ve verimli bir çalışma sistemine geçebilmesi için kullanarak pek çok yeni eserini tanıttı. Sync yazılımı ise üretkenliğin ve verimliliğin önüne geçebilecek sıkıntıları ortadan kaldırmak ve ofisteki çalışma ortamını konutlara taşımayı amaçlayarak piyasaya sürüldü.  Yeni sürümüyle güncellenen ve daha verimli bir yazılım haline gelen Sync, kurumların işlerini daha da kolaylaştırıyor.” dedi.

Logitech Sync, IT departmanlarının çalışma alanlarında kullandığı tüm ekipmanlarını Logi Tune ile birlikte toplu bir halde kayıt altına almasını sağlarken, aygıtların durumu hakkında görünürlük elde etmelerine yardımcı oluyor ve kesin kullanıcıların Logitech web kameralarını, kulaklıklarını ve Logi Dock’larını kişiselleştirmelerine imkan tanıyor. IT çalışanlarının yürüttüğü süreçleri kıymetli ölçüde kolaylaştıran Logitech Sync, farklı noktalarda çalışan takımların desteklenmesi sürecinde yaşanan problemleri da  ortadan kaldırıyor. Sync yazılımı sayesinde IT yöneticileri, web tabanlı tek bir platform aracılığıyla, şirketteki tüm aygıtların yazılımlarını güncelleyebilir, tüm görüntü konferans odalarına ve misal biçimde tüm şahsî aygıtlara erişerek yeni özellikler ekleyebilir ve böylelikle yaşanan problemlere fizikî temas olmadan uzaktan, tek bir platformdan denetim ederek büyümeden müdahale edebilir. Sync, Microsoft Teams, Zoom ve Google Meet üzere en çok kullanılan bulut tabanlı manzaralı konferans platformları ile ahenk içinde çalışıyor ve IT gruplarının tüm aygıtlarında görünürlük elde etmelerini sağlıyor.

IT yöneticilerinin dataya dayalı ve tahlile yönelik kararlar almalarına yardımcı olmak hedefiyle toplantı odasındaki doluluk oranı üzere kıymetli bilgiler sunan Logitech Sync, ofis ortamlarını en verimli halde düzenlemek isteyen kurumların; çalışma alanlarını imajlı konferans metotlarına uygun olarak yine tasarlama, geniş alanları daha faal kullanmak için küçültme ve verimsiz kullanılan alanları iptal etme kararlarını vermelerine yardımcı olacak bilgileri sunuyor.

Sync’in ferdi aygıtlarınızı da yönetebilme özelliği, beta sürümü ile sunuldu ve tüm müşteriler için fiyatsız. Sync Portal aracılığı ile kademeli anonsa erken erişim talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu