İnternetTeknoloji

Los Angeles’taki Staples Center, kripto para birimi firmasından sonra yeniden adlandırılacak

ABD’deki en büyük spor ve eğlence mekanlarından biri olan Los Angeles’taki Staples Center, multi milyon dolarlık bir anlaşmayla bir kripto para birimi şirketinin adını alacak.

Singapur merkezli bir firma, Crypto.com Arena olarak adlandırılacak 20.000 kişilik stadyumun hakları için 700 milyon dolardan (520 milyon £) fazla ödeyecek.

Şirket sahibi Anschutz Entertainment Group (AEG) ile 20 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Marka değişikliği Noel Günü’nden itibaren geçerli olacak.

Staples Center, dört profesyonel spor takımına ev sahipliği yapıyor – basketbolda LA Lakers, LA Clippers ve LA Sparks ile buz hokeyinde LA Kings.

Ayrıca Bruce Springsteen ve Taylor Swift gibi müziğin en büyük yıldızlarından bazılarının yanı sıra büyük boks etkinliklerine de ev sahipliği yaptı.

Stadyum Ekim 1999’da açıldı ve bu ilk isim değişikliğini işaret edecekti. Ofis malzemeleri şirketi Staples Inc başlangıçta 10 yıllık bir süre için isim hakları için 100 milyon dolar ödedi. 2009 yılında bu hakları süresiz olarak uzatmak için bir anlaşma imzaladı.

Ancak 2019’da stadyum sahibi AEG, hakları açıklanmayan bir miktar karşılığında geri aldı.

Crypto.com 2016 yılında faaliyete geçti. Web sitesine göre şirketin yaklaşık 10 milyon kullanıcısı ve 3.000 çalışanı var.

Ana işi, kullanıcıların kripto para birimleriyle ticaret yapmasına ve saklamasına izin veren bir çevrimiçi değişim yürütüyor, ancak yakın zamanda kendi tokenini piyasaya sürdü.

Şirketin kurucu ortağı Kris Marszalek, Los Angeles Times’a “Önümüzdeki birkaç yıl içinde insanlar bu anı kriptonun ana akıma doğru uçurumu aştığı an olarak görecekler” dedi.

Son yıllarda, endüstri ana akım tanınırlık kazanmaya çalıştığından, kripto para birimi şirketleri spor sponsorluğuna giderek daha fazla dahil oldu.

Crypto.com, Philadelphia 76ers basketbol takımı ile yüksek profilli bir forma ortaklığı da dahil olmak üzere halihazırda 400 milyon dolardan fazla spor sponsorluğu anlaşmasına sahip.

Bu arada, Haziran ayında Major League Baseball, kripto para birimi değişim şirketi FTX ile beş yıllık bir ortaklık duyurdu.

Ve İngiltere’de, Premier Lig futbol kulübü Watford kısa süre önce yeni forma sponsorları Stake’in kendilerine kripto para biriminde ödeme yaptığını duyurdu . Kulüp daha önce endüstri devi Bitcoin tarafından desteklenmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu