Teknoloji

Lukos, 32:9 Oranlı 4K Monitörünü Tanıttı

Yeniliklere açık bir şirket olan Lukos, oyuncular, grafik dizayncılar ve daha fazla kümeye hitap eden farklı bir taşınabilir ekran piyasaya sürüyor. Yeni monitör 3840×1100 çözünürlüğe ve garip formda 32:9 en-boy oranına sahip.

14 inçlik IPS panel ile gelen Lukos Ultrawide 4K, yalnızca 60 Hz yenileme suratı ve 30 nit parlaklık sunuyor. Lukos ayrıyeten kitle fonlama sayfasında monitörün 2 ms karşılık mühleti olduğunu ve sRGB renk gamının %100’ünü kapsadığını söylüyor.

Bu sıra dışı monitör, dört farklı kaynak girişiyle birlikte dört adede kadar çoklu imaj özelliğini destekliyor. Şirket, Kickstarter sayfasında oyun yeteneklerini gösteren birden fazla reklam yaptı. Lakin bu panel pay senedi bilgileri, TweetDeck ve hatta kimi Twitch denetimleri üzere ultra geniş içerik için ikincil bir ekran olarak farklı fonksiyonlara sahip. Lakin dokunmatik özelliğe sahip olmadığını belirtmekte yarar var.

1 of 4

Lukos, aygıtın ferdî bilgisayar takviyesi, oyun konsolları, akıllı telefonlar yahut çeşitli tabletler çabucak hemen her aygıtta çalışacağını sav etmiş. Bu bağlamda 1x DisplayPort 1.2, 2x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0B ve 1x HDMI 1.4 dahil olmak üzere 6 irtibat seçeneği sunulmuş. Ayrıyeten Ayrıca Tip-C konektörü ve 12V güç girişi mevcut. Bununla birlikte ekran menüsü ve kaynak girişi seçimi için yerleşik düğmeler bulunuyor. Lukos monitöre yerleşik bir fan eklemiş, lakin ne kadar gürültülü çalışacağı bilinmiyor.

Monitör artık bir kitle fonlaması kampanyasıyla 419 dolara ve sonrasında 470 dolara temin edilebilecek. Sizce bu 14 inç ultra geniş açılı 4K monitör hangi alanlarda kullanılabilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu