Teknoloji

macOS Monterey 12.2.1 Güncellemesi Çıktı

Apple, macOS Monterey 12.2 güncellemesinin üzerinden geçen 2 haftanın akabinde artık de küçük bir güncelleme olan macOS Monterey 12.2.1 güncellemesini yayınladı.

Apple’ın sürüm notlarına nazaran ‌macOS Monterey‌ 12.2.1, Mac’lere bağlı Bluetooth aygıtlarının çok ölçüde pil tüketmesine neden olan bir yanılgıyı gideriyor.

Ocak ayı sonlarında ‌macOS Monterey‌ 12.2 güncellemesinin yayınlanmasının akabinde, uyku modunda çok pil tüketimi yaşayan kullanıcılardan çok sayıda şikayet gelmişti ve bunun nedeninin bağlı oldukları Mac’leri sık sık uyandıran Bluetooth aksesuarları olduğu ortaya çıkmıştı.

‌Monterey‌ 12.2.1 ayrıyeten makûs maksatlarla oluşturulmuş web içeriğinin rastgele kod yürütülmesine yol açmasına müsaade verebilecek bir WebKit yanılgısını da düzeltiyor. Apple, sorunun etkin olarak istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun farkında olduğunu, bu nedenle Mac kullanıcılarının mümkün olan en kısa müddette yeni yazılıma güncelleme yapması gerektiğinin altını çiziyor.

Güncelleme süreci için çalışmalarınızı büsbütün kaydedin ve MacBook’unuzun şarj aygıtına bağlı olduğundan emin olun. Akabinde Sistem Tercihleri’ni başlatın ve Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklayıp güncellemeyi indirip yükleyin. Heyetim sırasında Mac’inizin birkaç defa yine başlayacağını da unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu