Teknoloji

Mercusys MU6H Model Wi-Fi Adaptörünü Duyurdu

Bilgisayarının Wi-Fi performansından mutlu olmayan, hem sinyal erişimini hem de irtibat suratını artırmak isteyenler için tahlillerden biri de Wi-Fi adaptörler. Bütçe dostu ağ markası Mercusys’in USB’den bilgisayara takılarak kullanılan MU6H model Wi-Fi adaptörü, sağladığı avantajlara oranla benzerlerine oranla uygun fiyatıyla bu kategoride dikkat çekiyor.

Mercusys MU6H, çift bant takviyesine sahip. Kullanıcılara hem 5GHz hem de 2.4 GHz bantlarını kullanma imkanı sunarak mevcut Wi-Fi ilişkisinden maximum performans almalarını sağlıyor. Yüksek sürat gerektiren online oyun üzere uygulamalar 5 GHz bandına, e-posta gönderme üzere daha düşük süratle yapılabilecek uygulamalar ise 2.4 GHz bandına yönlendiriliyor. Böylelikle ağda tıkanıklık sorunu engelleniyor. 256-QAM teknolojisini kullanan adaptor, sürat performansını yüzde 33 artırıyor. MU6H, toplam 650 Mbps kablosuz suratlara ulaşabiliyor.

Mercusys MU6H’nin çevrilebilen yüksek çıkarlı (5 dBi) anteni, daha geniş alanda Wi-Fi sinyallerine ulaşabiliyor. Böylelikle konutta bilgisayarını alıp odasına gittiğinde sinyal sorunu yaşayan kullanıcılar, bu sorunu çözebiliyorlar. Aygıt üzerinde yer alan anten istenen istikamete hakikat çevrilebiliyor. 180 derece yatay, 90 derece dikey hareket ettirilebilen anten, farklı ortamlarda daha güçlü sinyal için en uygun konuma ayarlanabiliyor.

Eserin heyetimi da çok kolay. Rastgele bir CD gerektirmeyen (Windows işletim sistemleri için) eser, bilgisayara takıldığında saniyeler içinde ağa bağlanıyor ve dahili şoförü kullanıcıları yönlendirmeye başlıyor. Ekrandaki talimatları izleyerek eser kolay kolay çalışır hale getiriliyor.

Mercusys MU6H Wi-Fi adaptörün fiyatı ise KDV dahil 17 USD olarak belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu