Teknoloji

Mercusys’den Çift Bantlı Yeni Router: MR20

Kablosuz ağ pazarının yeni markası Mercusys, eser yelpazesini genişletiyor. Kullanıcılara kaliteli ağ eserlerini daha uygun fiyatlara sunan marka, çift bantlı yeni router’ını (yönlendirici) satışa sundu. MR20 model router, her yerde kolaylıkla kullanılabilmesi için küçük bir dizayna sahip, az yer kaplıyor.

Boyutu küçük olan Mercusys MR20’in fonksiyonları ise çok. Router özelliğinin yanı sıra eser iki fonksiyonla daha kullanılabiliyor: Erişim noktası (access point) ve Wi-Fi menzil genişletici (range extender). Böylelikle bir meskenin internet konusundaki pek çok problemini bu küçük kutu ile çözmek mümkün oluyor.

Çift bantlı bir router olan MR20, her iki bantta toplam 750 Mbps kablosuz suratlara erişebiliyor. Böylelikle yüksek ilişki suratı gerektiren işler sıkıntısızca yapılabiliyor; online oyun oynarken ya da görüntü izlerken kesinti, yavaşlama meseleleri yaşanmıyor.

MR20 üzerinde iki adet sabit, yüksek yararlı anten yer alıyor. Basamaklı anten teknolojisiyle birleştirilmiş bu antenler, her istikamette kararlı sinyal ve daha uzun aralıklarda yüksek sürat sunuyor. Böylelikle meskenin ya da ofisin her yerinde Wi-Fi’a erişilebiliyor.

Mercusys’in yeni router’ı konut ağını özelleştiren ve daha inançlı hale getiren birtakım özelliklere sahip. Bunlar ortasında yer alan güçlü Ebeveyn Kontrol özelliği ile çocukları sanal ortamda daha inançta tutmak ve denetlemek mümkün oluyor. Anne-babalar, bu özellik sayesinde çocukların internette geçireceği vakti planlayabiliyorlar, belirli bir saatten sonra internete erişimi büsbütün kapatabiliyorlar, uygunsuz içerikleri engelleyebiliyorlar.

Konuk Ağı özelliği ise konuta gelen konukların ağ ismini ve şifresini öğrenmeden, özelleştirilen Konuk Ağı üzerinden internete erişmelerini sağlıyor. Bu da konut ağının güvenliği için çok değerli bir öge.

Başka Mercusys eserleri üzere sağlamlık ve güvenlik dahil pek çok testten geçerek satışa sunulan MR20’nin suramı da kolay. Sezgisel web sayfasından adım adım talimatlar izlenerek dakikalar içinde router kurulabiliyor.

Mercusys MR20’in KDV dahil 27 USD fiyatla satılması tavsiye ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu