Teknoloji

Meta, Ofise Dönüş Sürecini Erteledi

Meta, çalışanlarının ABD’deki ofislerine dönüşünü 28 Mart tarihine kadar erteliyor. Şirket, CNBC’nin haberine nazaran, çalışanlarının 31 Ocak’a kadar ofise dönmesini istemişti lakin devam eden pandemi nedeniyle şirket dönüşü ertelemeye karar verdi. Şirket ayrıyeten çalışana, Omicron varyantına karşı bağışıklığı artıran hatırlatma dozunu da yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Meta İnsan Kaynakları Lider Yardımcısı Janelle Gale, yeni planlar hakkında şunları söylüyor: “Mevcut Covid-19 ortamı göz önüne alındığında, çalışanlarımızın çalıştıkları yer konusunda seçeneklere sahip olmaya devam etmesini sağlamaya odaklandık. Devam eden belirsizliğin, nerede çalışılacağı konusunda karar vermeyi zorlaştırdığını anlıyoruz, bu nedenle onlar için en düzgün olanı seçmek için daha fazla vakit veriyoruz.”

Meta, 28 Mart’a dönüş için maksat belirlemiş olsa da emekçiler biraz esnekliğe sahip olacak. Mart ayının ortasına kadar çalışanlar, 3 ila 5 ay daha meskenden çalışmaya devam etmelerini sağlayacak bir erteleme talep edebilecek. Bu, bağışıklık sistemi zayıf olanlara daha fazla güvenlik sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu