Oyun

Metal Gear Serisinin Toplam Satış Sayısı 58 Milyonu Aştı

Metal Gear serisinin toplam satış sayısı, yakın vakitte 58 milyon adedi aştı. Bu satış sayısı, şirketin kurumsal internet sitesinde yer verdiği yeni bir finansal raporda serinin bu muvaffakiyetini kutlayan Konami tarafından paylaşıldı. Metal Gear’ın birinci defa 1987 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, seri dahilinde pek çok oyun, spin-off ve yine üretim hayata geçirildi ve bunların hepsinin 60 milyon satış barajına ulaşmasına çok az kaldı.

Lakin bilhassa Metal Gear Solid alt serisiyle popülerliği tepe yapan böylesine esaslı bir seri için 58 milyon satış sayısının düşük kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise büyük ihtimalle Konami’nin, MGS serisinin eski oyunlarını yeni kuşak platformlara getirme konusundaki eksikliği olsa gerek.

O denli ki eski MGS oyunlarını şu anda PC’de oynamak istediğinizde, önünüzdeki tek seçenek GOG’da satılan birinci Metal Gear Solid oyunu üzere görünüyor. Aslında Metal Gear Solid 2 ve Metal Gear Solid 3 oyunları da yakın vakte kadar satıştaydı. Lakin oyunlarda kullanılan tarihi arşiv imgeleri ile ilgili lisans sıkıntılarının akabinde (yayıncının şimdi çözemediği bir sorun), Konami bu iki oyunu da tüm platformlarda satıştan kaldırdı.

Bununla birlikte son birkaç yıldır oyun dünyasında bir yine üretim trendi başlamışken, Konami’nin dünyanın genelinde son derece büyük bir hayran kitlesine sahip bu oyunların yine üretimlerini hayata geçirme konusunda rastgele bir adım atmıyor olması da hakikaten garip. Kim bilir? Tahminen de Konami, yakın vakitte bu mevzuda bir atak yaparak hepimizi şaşırtır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu