Oyun

Metroid Dread 2,74 Milyon Adet Sattı

Nintendo, son çıkar raporunda Metroid Dread oyununun 31 Aralık prestijiyle Switch’te 2,74 milyon adet sattığını açıkladı. Öteki Nintendo Switch oyunlarıyla karşılaştırıldığında, bu sayı biraz düşük kalıyor. Örneğin The Legend of Zelda: Skyward Sword’un HD portu, Switch’te 3,85 milyon adet sattı.

Fakat VentureBeat’in aktardığı habere göre Metroid serisinin satış sayıları, hiçbir vakit Mario ya da Zelda serilerinin satış sayılarını yakalayamadığı için bu durum pek de şaşırtan sayılmaz. Serideki hiçbir oyun, beğeni toplamasına karşın şimdiye kadar 3 milyon satış sayısını geçemedi.

Aslında 8 Ekim’de satışa çıkan yeni Switch OLED modeliyle birlikte piyasaya sürüldüğü ve olumlu tenkitler aldığı için Metroid Dread oyununun daha yüksek satış sayılarına ulaşması için potansiyeli vardı. Bununla birlikte şu vakte kadar yaklaşık olarak 100 milyon Nintendo Switch satıldığı için konsola özel piyasaya çıkan her oyunun çok büyük bir potansiyel müşteri kitlesi bulunuyor.

Tüm bunlara karşın Metroid Dread, önümüzdeki periyotta orjinal Metroid Prime’ı geçerek serinin en çok satan oyunu olmaya aday üzere görünüyor. Aksi takdirde şu sıralarda geliştirilmekte olan, serinin yeni oyunu Metroid Prime 4, o efsanevi 3 milyon bariyerini geçebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu