Teknoloji

MetroLand, Dünyada Birinci Kere AppGallery’de Yayınlandı

2012 – 2020 yılları ortasına çok popular olan Subway Surfers oyununun imalcisi Kiloo, yeni oyunu MetroLands’i Huawei’nin AppGallery uygulama platformuna özel yayınladı. Öbür platformlarda yayın tarihi şimdi açıklanmadı.

AppGallery’ye özel olarak 3 Şubat’ta yayınlanan MetroLand, oyuncuları genç ve enerjik kaşifler olmaya, atılgan olmaya, kaçmaya ve hatta berbat MegaCorp muhafızlarını geçmek için parkour yapmaya davet ediyor. Danimarka merkezli Kiloo, kullanıcıya uygun bir süratte beş dakika yahut birkaç saat boyunca oynanabilen bu yeni sonsuz koşu oyununu geliştirmek için kapsamlı yatırım yaptı.

MetroLand, başlığından da anlaşılacağı üzere, bir metropol ortamına sahip. Oyun bir dizi kentte geçiyor ve ilerleme kaydedildikçe açılan yedi farklı alan açılıyor. Hareketlilik, sürat ve heyecana vurgu yaparak ağır, çağdaş kent hayatını örneklendirmeyi amaçlıyor.

Kendi oyunu da dahil olmak üzere piyasadaki en çok indirilen sonsuz koşucu oyunlarından kimilerine benzeşen Kiloo, MetroLand’i bir sonraki düzeye taşıdı, yeni tasarım trendlerini bir ortaya getirdi, oyunu cilaladı ve daha çeşitli kullanıcı profillerine hitap etmek için meta öğeler ekledi.

Kiloo CEO’su Jacob Møller yaptığı açılamada, “Yıllar boyunca sonsuz koşu oyunları üzerinde çalışırken edindiğimiz tüm tecrübeleri topladık ve bunları eksiksiz bir formda casual koşu oyunumuzda birleştirdik. MetroLand tanıdık ve ilgi alımlı, fakat yeniden de şaşırtan bükülmelere sahip. MetroLand, oyunun düşmanları MegaCorp’a karşı eğlenceli isyanlarında karizmatik genç kümemize katılacak kadar yavuz olan herkes için yenilikler içeriyor” dedi.

Jaime Gonzalo, Huawei Taşınabilir Hizmetler Lider Yardımcısı yaptığı açıklamada, “Oyunlar daha uzun yahut daha kısa, daha kolay yahut daha güç, karikatürize yahut gerçekçi olabilir. Lakin nihayetinde uygun oyunları başkalarından ayıran şey, cümbüş düzeyleridir. AppGallery editörlerinin kullanıcılarımız için piyasadaki en âlâ oyunları seçmesine yönelik anahtar kriter de tam olarak budur. Bu mantığı göz önünde bulundurarak, tüm Android akıllı telefonlardaki tüm AppGallery kullanıcılarına, yeni jenerasyon sonsuz koşu oyunları çeşidinin tacını elinde tutan harika Kiloo grubunu sunmaktan son derece memnunuz” dedi.

Uygulamalar ve oyunlar için resmi Huawei uygulama dağıtım platformu olan AppGallery, tüm Huawei akıllı telefonlara önyüklü geliyor. Fakat uygulama mağazası, öteki tüm Android akıllı telefon markaları için direkt resmi web sitesinden indirilebilir. Oyuncular, AppGallery’yi indirerek milyonlarca faal oyuncudan oluşan oyun topluluğuna katılabilir, özel kataloğundan ve tekliflerinden yararlanabilir.

Geçen yıl boyunca AppGallery, 580 milyon global aylık faal kullanıcıyla (yıllık artış yüzde 10) dünyanın en büyük üçüncü uygulama mağazası olarak sağlam bir yer edindi. 187 binden fazla uygulama artık HMS Core ile entegre edildi ve Çin dışındaki uygulama dağıtımlarında yıldan yıla yüzde 56’lık bir artış sergiledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu