Teknoloji

Microsoft Defender, Log4j Açığı için Güncellendi

Microsoft, Log4j güvenlik açığıyla gayret etmek için güvenlik yazılımının bulut tabanlı sürümleri için güncellemeler hazırladığı duyurdu. Log4j için zati birçok yama uygulandı, fakat tekrar de kimi sunucuları etkileme ihtimali var.

Redmond devi Aralık ortasından bu yana Microsoft 365 Defender için Log4j güvenlik açıklarını algılamak ve bunlarla çaba etmek için güncellemeler yayınladığını açıkladı. Defender artık güvenlik açıklarını daima olarak izleyebilecek ve tespit yapabilecek.

En son sürüm güvenlik açığı bulunan Log4j kütüphane bileşenlerinin yanı sıra Log4j’den yararlanan yüklü yazılımları bulabiliyor. Microsoft, Microsoft 365 Defender için Log4j kusurlarıyla ilgili tehditleri ve güvenlik açıklarını yönetmek için birleştirilmiş bir pano sunduğunu söyledi.

Bu yenileştirmeler 365 Defender, Microsoft Defender for Endpoint ve Microsoft Defender for Containers için geçerli. Windows 10 ve 11’e ek olarak, güncellemeler Windows Server 2008, 2012 ve 2016 ile de uyumlu. Linux kullanıcıları ise Defender for Linux’u 101.52.57 (30.121092.15257.0) yahut sonraki bir sürüme güncellerlerse bu geliştirmeleri alabilecek.

Microsoft Defender for Containers, bilhassa sanallaştırma teknolojisini kullananları korumak için tasarlanmış, Aralık ayı başlarında kullanıma sunulan bulut tabanlı bir müdafaa planı. Son güncelleme ise Log4j’ye karşı savunmasız imajların algılamasına müsaade veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu