Teknoloji

Microsoft Edge 98, Edge Bar Özelliğiyle Çıktı

Microsoft Edge sürüm 98, “Edge Bar” dayanağı de dahil olmak üzere birkaç yeni bilhassa birlikte geliyor. Microsoft, yaklaşık bir yıldır Edge Bar’ı test ediyor ve bu bölmeyle birlikte web’de gezinme tecrübesini daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. Varsayılan olarak Kenar Çubuğu ekranın sağ tarafına sabitleniyor ve masaüstünüzün bir kesimi olabilecek bir çubuk üzere görünüyor.

Edge Bar’ın varsayılan paneli, şahsileştirilmiş bir haber beslemesi içeriyor ve Windows 10’un Haber ve İlgi Alanları beslemesine yahut Windows 11’in Widget panosuna benziyor. Bu kısmı ayrıyeten cümbüş, spor, teknoloji, pay senetleri ve öbür istediğiniz her şeyle ilgili güncellemeleri içerecek halde özelleştirebilirsiniz.

Microsoft Edge Bar Özellikleri

  • Kenar çubuğunu kullanarak çarçabuk çoklu misyonlara ulaşın: Gereksiniminiz olanı süratle bulun ve yaptığınız işe meselesiz bir halde geri dönün. Kenar çubuğu, ekranınızı kaplamadan  öğeleri aramaya, şahsileştirilmiş haberlere, çeşitli içeriklere ve üretkenlik araçlarına kolay erişim sağlıyor.
  • Haberlere göz atmak, kısa bir e-posta göndermek yahut süratli bir arama yapmak istiyorsanız Edge bar gereksiniminiz olan her şeye sahip. Kenar çubuğu, uygulamaları değiştirmeden yahut tam bir tarayıcı açmadan bilgileri bulmanızı ve misyonları tamamlamanızı sağlıyor.
  • Halihazırda yapmakta olduğunuz şeye devam ederken ek bilgi almak için Kenar çubuğunu ekranınızın kenarına sabitleyin.
  • Şahsileştirilmiş haber akışı ve bilgilendirici içerik koleksiyonu, birinci sınıf yayıncılardan haberler ve ilgi alanlarınıza nazaran uyarlanmış vaktinde güncellemeler sağlıyor.

Özelliği Ayarlar > Edge çubuğu kısmından faal edebilirsiniz. Bu çubuk Windows’a sabitlenebiliyor ve ekranın her köşesine taşınabiliyor.

Başka Edge 98 Geliştirmeleri

  • Siteleri açtığınızda tarayıcıyı otomatik olarak farklı bir profile geçirecek formda yapılandırabilirsiniz. Örneğin şirketin sitesini ziyaret ettiğinizde tarayıcınızın profili otomatik olarak “İş” olarak değişecek.
  • Kullanıcılar için ekstra bir müdafaa katmanı sağlayan yeni bir güvenlik özelliği eklendi.
  • Microsoft, kaydırma çubuğu için yeni bir tasarım sunuyor ve bu yeni Windows 11 kaydırma çubuklarını temel alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu