Teknoloji

Microsoft Edge, FreeSync Panellerde Daha Akıcı Kaydırma Tecrübesi Sunabilir

Microsoft, Edge web tarayıcısına çok yakında yeni bir akıcı kaydırma özelliği ekleyebilir. En son Edge Canary derlemesinde, “Kaydırma sırasında ekran yenileme suratını artır” isimli yeni bir seçenek yer alıyor. Bu tecrübesi sağlamak için Değişken Yenileme Suratı (VRR) teknolojisini kullanılacak olması da ilgi cazibeli.

Bu yeni özelliğin açıklaması şu halde:

“Windows’un kaydırma sırasında yenileme suratını süreksiz olarak artırmasını sağlar (makinede bir VRR paneli ve destekleyici bir şoför olması koşuluyla). Bu, genel olarak daha yumuşak bir kaydırma tecrübesi sunar”

AMD Freesync ve G-sync üzere Değişken Yenileme Suratı teknolojilerini destekleyen monitörler, yenileme suratlarını muhakkak bir aralıkta değiştirebiliyor. Bu yeni Edge özelliği de aşağı yahut üst kaydırırken yenileme suratını artırmak ve daha fazla akıcılık sağlamak için bu teknolojiden yararlanacak.

Bu özellik, AMD’nin Radeon Chill’inin yaptığına emsal biçimde çalışabilir. Chill, aksiyon ağır olduğunda ve kullanıcı girdileri daha yüksek olduğunda yenileme suratını artırıyor lakin çok az kullanıcı girdisi olduğunda yahut hiç olmadığında Hz’i azaltıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu