Teknoloji

Microsoft Edge İçin Yeni Özellik: YouTube Entegrasyonu

Microsoft Edge daima gelişmeye devam ediyor ve geçen ay “Oyunlar” panelinin ekleneceğinden kelam etmiştik. Artık tarayıcı yeni bir özellik daha kazanıyor: YouTube entegrasyonu.

YouTube paneli görünüşe nazaran şirketin RSS beslemesini tarayıcıya entegre etmesiyle birlikte geliştirildi ve içerikler Microsoft Edge’in Koleksiyonlar bölmesinde görünecek. Şirket, daha spesifik olarak Chromium Edge kullanarak favori yayıncılarınızı takip etmenizi sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Böylece kullanıcılar, sırf bir tıklamayla YouTube içeriğine direkt erişebilecek.

Yazılım devi şu anda YouTube entegrasyonunu test ediyor ve bu özelliğe herkes ulaşamıyor. Lakin talihinizi denemek istiyorsanız Edge Canary sürümünü indirebilirsiniz. Ayrıyeten özelliğin varsayılan olarak faal olduğu söyleniyor.

Microsoft Koleksiyonlar menüsüne “Takip Edilebilir” isimli RSS beslemelerini eklemeye çalışıyor. Bu da kullanıcıların RSS beslemesi olan web sitelerini “takip etmesine” müsaade verecek. Bir YouTube yayıncısını yahut web sitesini takip ettiğinizde Microsoft Edge’in Koleksiyonlar bölmesinde en son güncellemelerle derlenmiş bir liste göreceksiniz. Koleksiyonlar sekmesi tarayıcının sağ tarafında görünmeye devam edecek, fakat özet akışına erişmeden evvel listeye bir site yahut YouTube kanalı eklemeniz gerekecek.

RSS entegrasyonuna ek olarak, Microsoft ayrıyeten bir “Keşfet” sekmesi üzerinde çalışıyor. Google Chrome’un Keşfet sekmesinden farklı olarak, Microsoft Edge’in bu özelliği benzer web sitelerini ve içeriği Bing aracılığıyla keşfetmenize imkan tanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu