Teknoloji

Microsoft Edge, Windows’ta Yeni Bir Kenar Çubuğu Alıyor

Microsoft, kimi süratli hareketler için yeni bir isteğe bağlı kenar çubuğu hazırlayarak Edge tarayıcısındaki dağınıklığı azaltmaya çalışıyor. Bu yeni kenar çubuğu, daha evvel araç çubuğundaki kendi özel menüleri aracılığıyla erişilebilen Oyunlar Paneli ve Keşfet sekmesi üzere fonksiyonları barındıracak.

Yazılım devi Chrome’dan daha fazla kullanıcı çekmek hedefiyle her geçen yeni bir bilhassa karşımıza çıkıyor. Sunulacak kenar çubuğundan oyunlara erişmek ve internet sürat testi yapmak mümkün görünüyor. Fakat gelecekte bu bölmeye birçok yeni özellik eklenebilir.

1 of 4

Yenilikler şu anda Canary geliştirme kanalında test ediliyor ve sadece muhakkak kullanıcılara sunuldu. Kenar çubuğu şu anda beş süratli aksiyon ve buton içeriyor: Keşfet, Microsoft Rewards, İnternet Sürat Testi, Oyunlar ve Microsoft 365. Oyunlara tıklandığında MSN oyunları öbür bir sekmede açılacak ve panelin içinde oyun oynamak mümkün olmayacak.

Özellik şu anda test edildiğinden ötürü tam sürümde yeni geliştirmeler görebiliriz. Öte yandan tarayıcı penceresinin sağ tarafında bu menünün görünmesini istemiyorsanız özelliği Görünüm sekmesinden devre dışı bırakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu