Teknoloji

Microsoft Edge, Yeni ‘Oyunlar’ Paneline Kavuşuyor

Microsoft, Microsoft Edge’i Windows’taki en âlâ tarayıcı haline getirmek için daima çalışırken, Chrome ve Firefox üzere tarayıcılarla rekabet ediyor. Google Chrome pazarın çok büyük bir hissesine sahip, lakin Edge son vakitlerde sahiden güzel hale geldi diyebiliriz.

Microsoft ayrıyeten yeni isteğe bağlı özelliklerle tecrübesi güzelleştirmeye çalışıyor. Yazılım devi artık ise yeni bir özellik olan “Games panel (Oyun paneli)” ile oyunculara bir şeyler sunmak istiyor. Tarayıcıdaki bir eklenti üzere görünen Edge’in paneli, oyunları web sonuçlarında göstermenin öbür bir yolu olarak geliyor ve tarayıcı tabanlı oyunlar oynayanlar için tasarlanmış.

Microsoft Edge’in oyun paneli performans için tasarlanmış Opera GX’in bilakis, oyun oynarken tarayıcıda rastgele bir değişiklik yapmayacak. Bunun yerine Microsoft Edge penceresinin sağ tarafında MSN Games’den alınan sonuçları gösterecek.

Üstteki ekran manzarasında görebileceğiniz üzere, Microsoft tarayıcının araç çubuğuna “Oyunlar” butonu ekliyor. Butona tıkladığınızda Edge’in sağ tarafında Koleksiyonlara misal yeni bir panel görünecek. Bu panel Solitaire, Mahjong Arcade ve öteki oyunlar üzere tek oyunculu ve çok oyunculu oyunlara sahip sıradan bir oyun sitesi olan MSN Games’ten tarayıcı tabanlı oyunlar için sonuçlar getirecek.

Butonların geri kalanı üzere, Edge’in MSN Games özelliği de büsbütün isteğe bağlı olacak ve varsayılan olarak devre dışı bırakılacak. Microsoft bu özelliği hala test ediyor ve yakında kararlı sürüme gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu