Teknoloji

Microsoft Flight Simulator, Bu Yıl DLSS Dayanağı Alacak

Microsoft, bir blog yazısı aracılığıyla tanınan Flight Simulator oyununun bu yıl içinde NVIDIA DLSS (Deep Learning Üstün Sampling) teknolojisine kavuşacağını duyurdu. NVIDIA’nın RTX ekran kartları için özel olarak geliştirdiği bu teknoloji, birçok oyunda imaj kalitesini âlâ düzeylere çıkarabiliyor. Tıpkı vakitte seçilen ayara nazaran manzara kalitesi korunurken yüksek kare suratları sunabiliyor.

Flight Simulator 2022’de geniş oyun görünümleri ve detaylı modeller yer alırken bu da ekran kartlarını ziyadesiyle yoruyor. Yeşil grubun teknolojisi ise ayarlara bağlı olarak kare suratlarını %70’in üzerinde artırabiliyor. Hasebiyle DLSS, Microsoft’un oyunu için büyük katkılar sağlayabilir.

Oyun içinde şu anda AMD’nin yükseltme teknolojisi olan FSR (FidelityFX Muhteşem Resolution) teknolojisi kullanılıyor. Daha evvel NVIDIA’nın DLSS ile Image Scaling ve AMD’nin FSR teknolojilerinin tüm ayrıntılarına bakmıştık. DLSS bildiğiniz üzere FSR’ye nazaran çok daha üstün ve RTX sınıfı bir kartı olanlar yıl içinde bu teknolojiyi kullanmaya başlayabilecek.

Flight Simulator, Ağustos 2020’deki birinci çıkışından bu yana DX12 dayanağı ve başka genel performans iyileştirmeleri de dahil olmak üzere birçok performans artırıcı güncelleme almıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu