Oyun

Microsoft, PC Game Pass İsmine Niçin Geçiş Yaptığını Açıkladı

Microsoft, kısa bir müddet evvel “Xbox Game Pass For PC” ismini sadeleştirerek “PC Game Pass” olarak değiştirmişti ve GameSpot’un haberine nazaran şirket, bu isim değişikliğinin neden yapıldığına dair bir açıklama yaptı.

Microsoft’tan Jason Beaumont, ROG Küresel ile yaptığı bir röportajda, “Xbox Game Pass For PC” isminin, kimi şahısların servisi kullanmak için bir Xbox konsoluna muhtaçlık olduğunu sanmalarına ve bu nedenle bir baş karışıklığına neden olduğunu söyledi. Beaumont, durumun asla bu türlü olmadığını ve yeni ismin bu durumu daha net hale getirmeye yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Beaumont, bu isim değişikliği kararını nasıl aldıklarıyla ilgili olarak oyunculardan, “Dinleyin, beşerler Game Pass’te PC oyunları olduğunu anlamıyorlar.” üzere şeyler duyduklarını ve kimi insanların bir Xbox’a muhtaçlıkları olduğunu düşündüklerini lisana getirdi.

Ayrıyeten Microsoft esasen şirket içerisinde “PC Game Pass” ismini kullanıyormuş ve bu da şirketin isim değişikliği yapmasına yardımcı olmuş. Jason Beaumont, bu durumu şu sözlerle açıkladı:

“Şirket içerisinde herkesin bir şeyi tek bir isimle söz etmesi her vakit bir işarettir, lakin sonra şirket dışında o şeyi farklı bir isimle tabir ediyorsunuz. Yani şirket içerisinde her vakit “PC Game Pass” diyorduk. Sonra en sonunda birisi, “Neden buna o denli demiyoruz?” dedi.”

Microsoft, bu isim değişikliğini The Game Awards’ta yayımlanan ve üstte paylaşmış olduğumuz tuhaf bir skeçle resmi olarak duyurmuştu.

Bu ortada Xbox, geçtiğimiz salı günü ocak ayının birinci yarısında Game Pass kütüphanesine eklenecek yeni oyunları duyurmuştu. Ayrıyeten 20 Ocak’ta çıkış yapacak olan Rainbow Six Extraction’ın da çıkış yaptığı üzere Game Pass’e geleceği açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu