Teknoloji

Microsoft Teams, LinkedIn Profilinizi Gösterecek

Microsoft, Microsoft Teams içerisinde LinkedIn profillerini gösterecek yeni bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bilgiler şahsî sohbetlerde görüntülenecek ve böylelikle iş arkadaşları bir proje planlarken yahut işe alım konusunda yardım isterken iş arkadaşları hakkında daha fazla bilgi edinebilmiş olacaklar.

Microsoft 365 yol haritasındaki ayrıntılar, kullanıcıların sırf başlangıçta birebir sohbetlerde meslektaşlarının LinkedIn profillerini görmelerine müsaade vereceğini belirtiyor. Kullanıcılar, birebir sohbet panelindeki LinkedIn sekmesi aracılığıyla bir kişinin profilindeki bilgileri görüntüleyebilecekler.

Yenileştirme şu anda geliştirme etabında ve Microsoft şu anda Mart 2022 yayın tarihini öngörüyor. Aracın ayrıyeten, Microsoft Teams web ve masaüstü sürümlerinde tüm global kullanıcılar tarafından genel olarak kullanılabilir olacağını belirtiyor.

Microsoft, toplumsal medya alanında bir yer edinmek emeliyle 2016 yılında LinkedIn’i yaklaşık 26.2 milyar dolara satın almıştı. Microsoft’un en son finansal sonuçları, Microsoft 365 ve LinkedIn’i içeren Verimlilik ve İş Süreçlerinin bir evvelki yıla nazaran yüzde 19 artarak 15,9 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Bu da şirketin ne kadar yanlışsız bir karar verdiğinin göstergesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu