Teknoloji

Microsoft, Web 3.0 İçin Bir Kripto Yöneticisi Arıyor

Microsoft, blok zinciri ve kripto para ünitelerini iş yapısına entegre etme yolunda gözü pek bir adım attı. Şirket kısa müddet evvel meslek web sitesinde “İş Geliştirme Yöneticisi – Kripto Para Birimleri” ismi altında yeni bir iş ilanı yayınladı.

Bu iş tarifi, Microsoft’un yıkıcı yeni teknolojiler için şirketin öncü kısmı olan AI ve Gelişen Teknolojiler iş geliştirme takımına dahil edilmiş. Ekip, temel olarak yeni gelişen teknolojilere bakıyor, bunları mevcut Microsoft altyapısına uyarlıyor (gerektiğinde güncelliyor yahut sıfırdan oluşturuyor) ve bunları yeni gelir kaynakları olarak kabul ediyor.

Bu rolde, stratejik pazarlar için hem kısa hem de uzun vadeli mühendislik planlarını ve eser fikirlerini etkileyecek bilgi odaklı stratejiler oluşturmak gayesiyle İş Geliştirme tertibinin üst seviye üyeleriyle yakın bir biçimde çalışacaksınız. Ayrıyeten, karmaşık iştirakler ve satın almalar belirleyecek, kıymetlendirecek ve yapılandıracaksınız.

Microsoft, “Web 3.0’ı anlayan” ve “DeFi, NFT’ler, DAO’lar ve Web 3.0’ı çevreleyen teknoloji ve protokoller hakkında çalışma bilgisi olan, kripto alanında 1 yılı aşkın tecrübeye sahip” bir yönetici arıyor. Windows geliştiricisi, “Microsoft’un altyapı ve API’leri içeren web 3.0 iştirak modeli için vizyon, strateji ve yol haritası geliştirebilecek” bir çalışan istiyor. Bu nedenle yeni yönetici rolü, Microsoft’un Eser, Finans, Pazarlama, Hukuk ve öteki departmanlarında çalışmalı, kıymetli teknoloji ve eser yol haritası geliştirme konusunda tavsiyelerde bulunabilmeli.

Bunlar gereksiz ayrıntılar değil ve Web 3.0’ın ileriye dönük teknoloji şirketlerinin omurgasına nasıl entegre olacağını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu