Donanım

Microsoft’dan üç sefer katlanabilen telefon hamlesi!

Microsoft tarafından alınan yeni bir patent, şirketin üç katlı bir dizayna sahip “çok panelli cihazına” erken bir bakışı ortaya çıkarmış olabilir. Patent, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından geçen hafta verildi.

Microsoft’dan üç defa katlanabilen telefon hamlesi!

Patente bakılırsa üç farklı kısımdan oluşan büyük bir ekran karşımıza çıkıyor. Aygıt, geri katlandığında klâsik bir akıllı telefon fonksiyonu görebilir. Microsoft’tan öteki rastgele bir spesifikasyon ayrıntısı yahut menteşe düzeneği ve nasıl çalıştığı hakkında ayrıntı yok. Samsung üzere başka üreticilerin de kendi üçe katlanan aygıtları üzerinde çalıştıkları söylentileri varken, TCL geçen yılın Mart ayında MWC Barcelona’da çalışan bir konsept aygıtı bile sergiledi. Microsoft’un üç katlı projesi hakkında daha fazla bilgi vermeyi planlayıp planlamadığı şimdi belirli değil.

Lakin katlanabilir akıllı telefon kesimi büyüdüğü için teknoloji devinden bu türlü bir atak gelmesi şaşırtan olmayacaktır.

Aygıtın Ekran No.3’ü katlandığında, ekran 2 ve 1’in birincil ekranı vazifesi göreceği kestirim ediliyor. Açıldığında, ekran 1 serbestçe katlanabildiğinden, aygıt mevcut Surface Duo’ya emsal bir çift ekran tecrübesi bile sunabilir. Çizim ayrıyeten, ekran paneli 1’in panel 2 ve 3’ten çok daha hantal olduğunu ve muhtemelen pil ve SoC üzere donanımların birçoklarını tutacağını ortaya koyuyor. Mevcut Surface Duo standartlarına nazaran hareket edersek, aygıt büsbütün açıldığında büyük ve katlandığında epeyce hacimli olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu