Mobil

Microsoft’un Yeni Patenti, Üçe Katlanabilen Bir Telefon Dizaynını Ortaya Çıkardı

Microsoft tarafından yakın vakitte alınan yeni bir patent, şirketin üç katlı bir dizayna sahip çok panelli bir aygıt üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Bu patent, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından geçen hafta onaylandı ve üç başka kısımdan oluşan büyük bir ekrana sahip, iki menteşeli bir aygıtın taslağını gösteriyor. Aygıt, geri katlandığında klasik bir akıllı telefon fonksiyonu görüyor ve aygıtın tasarımı, bunun yeni bir Surface Duo olabileceğine işaret ediyor.

Şirket, GSM Arena’nın haberine nazaran bu yeni aygıtın sahip olacağı özellikler, menteşe düzeneğinin ayrıntıları ve aygıtın nasıl çalıştığı üzere bahisler hakkında şimdilik hiçbir bilgi paylaşmadı. Aslında bu aygıtın patentinin şimdi yeni alındığını göz önünde bulunduracak olursak, bu yeni aygıtla ilgili olarak resmi ağızdan bir şeyler duymamız için şimdi çok erken olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte Samsung üzere öbür pek çok akıllı telefon üreticisinin de kendi üçe katlanabilen aygıtları üzerinde çalıştıklarına önemli söylentiler mevcut. Hatta TCL, geçen yılın Mart ayında Barcelona’da gerçekleşen Mobile World Congress etkinliğinde çalışan ve üçe katlanabilen bir konsept aygıt bile sergilemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu