Teknoloji

MiniLED iMac Pro Lansmanı Ertelenmiş Olabilir

MiniLED iMac Pro etrafında dönen söylentiler bir müddettir gün yüzüne çıkıyor. Beklenen Apple masaüstü bilgisayarının bahar aylarında kullanıcılar ile buluşacağı belirtiliyordu. Şirket daha evvel de bahar aktiflikleri düzenlemişti ve bu etkinlikler sırasında yine tasarlanan M1 iMac üzere yeni Mac modellerini ortaya çıkarmıştı. DSCC CEO’su Ross Young, Twitter’da lansman tarihinin değiştiğini ve yeni iMac modelinin yaz aylarında piyasaya sürülebileceğini belirtiyor.

Ross Young, daha evvel yakında çıkacak olan MiniLED iMac Pro’nun artık ilkbaharda piyasaya çıkmasının beklenmediğini söylüyor. Young, Apple’ın ihtiyaç duyduğu ekran panellerinin Haziran ayında gönderileceğini ve bunun üzerine yeni modellerin Ağustos yahut Eylül ayında yayınlanabileceğini öne sürüyor. COVID-19 salgını son iki yıldır emsal vakit çizelgesi zorluklarına neden olduğundan, bahsi geçen potansiyel gecikme de hiç şaşırtan değil.

Mevcut kaideler, sırf donanım kesimlerini etkilemekle kalmıyor, birebir vakitte yazılım sürümlerini de etkiliyor. Örneğin Universal Control özelliği birinci olarak macOS Monterey duyurusu sırasında sonbahar 2021 tarihini işaret ediyordu. Lakin Apple, daha sonra yayını 2022 baharına kadar erteledi.

Son olarak Cupertino devinin bu yıl MiniLED iMac Pro modelinin yanı sıra öbür Mac modellerini de piyasaya sürmesini beklediğimizi belirtelim. Bu modellerin, yine tasarlanmış bir MacBook Air ve bir Mac Küçük olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu