Mobil

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

MIUI 13 nihayet Hindistan’a geldi. Dünya çapında 500 milyonu aşan aylık faal kullanıcı sayısıyla, güncellemeyi bekleyen en büyük kitle Hindistan’daydı. Güncelleme daha çok performansa odaklanmış, bu da üst üste ikinci sefer kullanıcı arayüzü ile ilgili değişikliklerin gelmediği manasına geliyor.

MIUI’nin en son sürümü MIUI 13, kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmayı ve güç tüketimini azaltmayı amaçlayan dört öğe etrafında dönüyor. Güncelleme ile birlikte 36 aylık kullanımdan sonra bile okuma/yazma suratlarını tepede tuttuğu argüman edilen Optimize Edilmiş Evrak Depolama Sistemi geliyor.

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

Xiaomi, başka Android güncellemelerinin MIUI’nin yaptığı üzere özellikler sunmadığını odaklanmadığını ve bunun 3 yılda R/W suratlarının %50’sini kaybetmelerine neden olduğunu söylüyor. Güncelleme ayrıyeten, art planda süreç verimliliğini %40 oranında artırdığı ve birebir anda daha fazla uygulamanın çalıştırılmasına müsaade verdiği daha güzel bir çoklu misyon tecrübesi sağlayan RAM Optimizasyonu içeriyor. İ Son olarak, Smart Balance sayesinde %10’a kadar daha güzel pil ömrü vaadi var.

Bunun dışında, görsel ögeler için Xiaomi, bir sürü , yeni canlı duvar kağıdı getirmek sunuyor. MIUI 12’deki Üstün Duvar Kağıtları üzere bunların da tüm aygıtlarda kullanılamayacağını unutmayın. Tekrar de, düşük kaliteli aygıtlar dahi hoş bir duva rkağıdının tadını çıkarabilecek.

MIUI 13’ün en kıymetli özelliklerinden biri olan yükseltilmiş widget dayanağı şimdilik atlanmış görünüyor. Hindistan’daki MIUI 13, amiral gemileri ve son lansmanlarla başlayarak sunumlara başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu