Donanım

MIUI 13 testleri bu tanınan aygıt için başladı!

Redmi Note 8, tartışmasız bugüne kadarki en güzel Redmi Note modellerinden biri. Aygıt, raf ömrü boyunca tekraren en çok satan modellerden biri olmuştu. Ne yazık ki popülaritesine karşın daha yavaş yazılım güncellemeleri almasıyla biliniyor. Fakat neyse ki bu model için de MIUI 13 testleri başladı.

Aygıt MIUI 13’e dahili olarak eriştiği için Xiaomi bu model için de test yapmaya başladı. Xiaomiui tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Xiaomi, 24 Kasım’da Redmi Note 8 için haftalık MIUI Beta programını kapattı. Fakat şirket, test hedefiyle dahili MIUI yapılarını yayınlamaya devam etti.

MIUI 13 testleri bu tanınan aygıt için başladı!

Redmi Note 8 için bu dahili MIUI Beta kanalı artık MIUI 13’e yükseltildi. Fakat Android sürümü Android 11 olmaya devam ediyor. Bu, Redmi Note 8’in gelecekte MIUI 13 güncellemesi için uygun olacağını gösteriyor. Daha kıymetli bir model olan Redmi Note 8 Pro, MIUI’nin bir sonraki yinelemesini de alacak. Lakin şimdilik Pro aygıt için MIUI 13 derlemesi yok.

Hatırlatmak gerekirse Redmi Note 8, 2019’da Android 9.0 Pie tabanlı MIUI 10 ile çıkış yaptı. Sırf MIUI 11 ve MIUI 12’ye değil, birebir vakitte Android 10 ve Android 11’e de güncellendi. MIUI 13, son büyük yazılım güncellemesi olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu