Teknoloji

Monster Notebook’lar NVIDIA DLSS 2.3 Avantajlarından Yararlanabiliyor

Monster Notebook’un yüksek performans arayan kullanıcılar için geliştirdiği, RTX ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar, güncellenen yeni DLSS teknolojisi ile daha yüksek FPS kıymetleri sunuyor. Akıcı oyun tecrübesi ve yüksek kalitede görsel içerik üretimi için vazgeçilmez olan ve kullanıcıların daima daha fazlasını beklediği FPS bedellerinde artış sağlayan yeni sürüm, DLSS 2.0’a nazaran çok daha gelişmiş özellikler vaat ediyor.

NVIDIA’nın kullanıcılarına sunduğu DLSS (Deep Learning Muhteşem Sampling) Türkçe manasıyla Derin Öğrenme Üstün Örnekleme özelliği, yapay zekâ ve makine tahsili kullanarak, grafik ünitesinin üstündeki yükü azaltan bir algoritma. Bu algoritma sayesinde çeşitli hesaplamalar yapılarak, oynanan oyunun çözünürlük kalitesi, performanstan ödün vermeden ve hatta FPS pahalarını arttırarak yükseliyor. Bu özellikler NVIDIA’nın RTX ekran kartlarında bulunan Tensor çekirdekleri sayesinde mümkün oluyor. Nesne takibi yaparak her kareyi tek tek hesaplayan ve bu halde çözünürlük artışı sağlayan DLSS teknolojisi sayesinde, hem doğal çözünürlük ayarlarından daha gelişmiş görsel tecrübe hem de doğal çözünürlük formatına nazaran iki kata kadar yüksek FPS pahaları elde ediliyor.

Red Dead Redemption 2, Chivalry 2, Farming Simulator 22, Marvel’s Guardians of the Galaxy, God of War, Mount & Blade II: Bannerlord üzere DLSS dayanağı sunan oyunların sayısı her geçen sene artıyor.

DLSS teknolojisi yapay zekâ takviyesi ile kendini daima güncelliyor, münasebetiyle halihazırda kullanılan DLSS teknolojisinin içinde bulunan birtakım problemler yapay zekâ sayesinde otomatik olarak ortadan kaldırıyor. NVIDIA, DLSS 2.0’da bulunan ghosting üzere yanılgıları DLSS 2.3 teknolojisi ile gidererek daha kaliteli ve akıcı oyun tecrübesi oyun severlerle buluşturuyor. DLSS 2.3, tıpkı vakitte birtakım oyunlarda yapay zekanın performans iyileştirmeleri sonucunda, kullanıcıların daha yüksek FPS kıymetlerine ulaşmasını sağlıyor.

DLSS’in yeni şoför güncellemesi ile ayrıyeten, Maxwell ve üstü ekran kartları için geliştirilen yeni bir imaj ölçeklendirme aracı olan NVIDIA Image Scaling teknolojisi, GTX ekran kartlı Monster Notebook’lara da geldi.

RTX ekran kartlı Monster Notebook’lar hakkında ayrıntılı bilgi almak için monsternotebook.com.tr web sitesini girebilir, 09.00 – 24.00 saatleri ortasında Monster Notebook Dijital Mağazası’nı ziyaret edebilir yahut haftanın yedi günü dilediğiniz saatte Monster Notebook Davet Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu