Mobil

Motorola, Dış Ekranlı Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Motorola, katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya süren birinci şirketlerden biriydi. Lakin Motorola Razr ve 5G varyantının ortaya çıkmasından bu yana, yaklaşık 1,5 yıl içinde şirketin katlanabilir akıllı telefon çalışmalarıyla ilgili pek bir şey duymadık.

GSM Arena’nın haberine nazaran, artık ise şirkete WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) tarafından Motorola Razr üzere uzun ve dar öbür bir katlanabilir telefon için patent verildi. Patenti alınan bu katlanabilir akıllı telefonun ekranı telefonun dış tarafında ve bu nedenle telefon katlandığı vakit, çift ekranlı bir aygıt ortaya çıkıyor.

Patent, kamera donanımı için telefonun üstünde küçük bir adanın yer aldığını gösteriyor, bu da ekranın alt kısmının daha kısa olacağı manasına geliyor. Yeni patentli akıllı telefonun nasıl görüneceğini merak edenler için aygıtın tasarım açısından Motorola Razr ve Royole Flexpai’nin bir karışımı olacağını söyleyebiliriz.

Akıllı telefonun menteşe tasarımı, kat yerini en aza indirecek ve telefonun rastgele bir boşluk olmadan tıpkı hizada katlanmasına müsaade verecek büsbütün yeni bir tahlil olacak. Şayet bu aygıt piyasaya sürülürse, panelin rahat bir formda bükülmesini sağlamak için asıl düzenek içinde hareketli kesimler olacaktır.

“Eğer bu aygıt piyasaya sürülürse” diyoruz, zira şirketler çok sayıda aygıt patenti alıyorlar, lakin bunların çok azının sahiden ticari eserlere dönüştüğünü görüyoruz. Fakat bu dizaynın kimi besbelli avantajları var ve katlanabilir ekran panelleri için güçlü hami camın nihayet gelmesi durumunda, Motorola’nın bu aygıtı piyasaya sürmemesi için hiçbir sebep kalmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu