Mobil

Motorola Edge X30, Yakında Tüm Dünyada Satışa Sunulacak

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olan Motorola Edge X30, geçen ay Çin’de piyasaya sürülmüştü. Artık ise Motorola’nın bu yeni akıllı telefonunun, kısa bir mühlet evvel aldığı NBTC sertifikası sayesinde çok yakında Çin dışındaki ülkelerde de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

GSM Arena’nın paylaştığı habere göre NBTC sertifikası, akıllı telefonun yurt dışına çıkış yaparken bir isim değişikliğine maruz kalacağına da işaret ediyor. Zira sertifika bilgilerindeki telefonun model isminin yer aldığı kısımda, Motorola Edge X30 yerine “Motorola Edge 30 Pro” yazıyor.

Bu telefonun Motorola Edge X30 ile tıpkı telefon olduğunu biliyoruz. Çünkü Motorola Edge X30’un model numarası XT2201-2 iken sertifikada görünen akıllı telefonun model numarası ise XT2201-1. Kısa çizgiden sonraki sayı, genel olarak birebir telefonun farklı bölgelerdeki versiyonlarına işaret eder. Birebir bu iki akıllı telefonda olduğu gibi…

Sertifika bilgilerinde akıllı telefonla ilgili daha fazla detay yer almıyor. Lakin esasen Edge X30 geçen ay piyasaya sürüldüğü için onun hakkında bilmediğimiz bir şey neredeyse yok. Şimdilik akıllı telefonun global pazarlarda ne vakit satışa sunulacağı ve fiyatlandırmasının ne olacağı konusunda rastgele bir bilgimiz yok. Fakat Motorola’nın çok yakında bizi bu hususta bilgilendirmesini bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu