Mobil

Motorola, Frontier Kod İsimli Yeni Bir Amiral Gemisi Geliştiriyor

Yeni bir sızıntıya nazaran, Motorola tarafından Frontier kod ismini taşıyan gizemli bir amiral gemisi geliştiriliyor. Yakın vakitte duyurulan Edge X30‘un çabucak akabinde gelen aygıt kimi özellikleri paylaşıyor üzere görünse de birtakım taraflarıyla biraz daha öne çıkıyor.

Sızıntı, 6.67 inçlik kavisli FHD+ 144 Hz OLED ekran ve Qualcomm Snapdragon 8 çipsetini öne çıkarıyor. Bu çipsetin Snapdragon 8 Gen 1 ile birebir olmayabileceği, daha çok Samsung yerine TSMC’nin 4nm sürecinde üretilen misal bir çip olabileceği de bilgiler ortasında. Kaynak, yeni çipin Snapdragon 8 Gen 2 olarak adlandırılacağını öne sürecek kadar bile ileri gitmiş durumda. Ek olarak, Frontier’in bu çipi 8 GB RAM ve 128 GB depolama yahut 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile eşleştireceği tabir ediliyor.

Motorola Frontier’in ayrıyeten 50 MP Samsung S5KJN1SQ03 (JN1) ultra geniş ve 12 MP IMX663 telefoto ile birlikte Samsung’un 200 MP S5KHP1 sensörünü ana kamera olarak kullandığı söyleniyor. Ayrıyeten Frontier, Edge X30’da bulunan 60 MP OmniVision OV60A sensörünü de kullanabilir.

Son olarak yeni akıllı telefonun Type-C temas noktası aracılığıyla 125W’a kadar ve kablosuz olarak 50W’a kadar şarj süratli şarj takviyesi bulunduracağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu