Mobil

Motorola, Yeni Bir Katlanabilir Telefon Geliştiriyor

Katlanabilir akıllı telefon piyasası, her geçen gün daha fazla şirketin katlanabilir aygıtlarını duyurmasıyla daha rekabetçi bir hal alıyor. Motorola ise 2019 yılında çıkarttığı katlanabilir Razr modeliyle bu alanın öncülerinden biriydi. Şirketin 2020 yılında çıkarttığı 5G dayanaklı katlanabilir telefonu ise 2019’daki katlanabilir Razr modeline nazaran daha az ses getirdi. Artık de şirket, yeni katlanabilir Motorola Razr modeli üzerinde çalışıyor.

GSM Arena’nın haberine nazaran bu bilgi, toplumsal medya platformu Weibo üzerinden paylaşım yapan bir Lenovo (Motorola’nın sahibi) hesabı tarafından paylaşıldı. Bu Lenovo yöneticisi, yeni Razr modelinin performans açısından daha gelişmiş olacağını ve gelişmiş bir kullanıcı arayüzüyle birlikte geleceğini tabir etti. Bunlara ek olarak telefonun daha beğenilen bir dizayna sahip olacağı da söyleniyor.

Söylentilere nazaran, yeni katlanabilir Motorola Razr modeli birinci olarak Çin pazarında satışa sunulacak. Katlanabilir telefonların, son günlerde Çin akıllı telefon pazarında değerli bir yer edinmeye başladıklarını göz önünde bulundurarak olursak, bunun son derece mantıklı bir atak olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni katlanabilir Motorola Razr modeli ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bunlarla sonlu. Fakat önümüzdeki günlerde Motorola’nın yeni katlanabilir telefonuyla ilgili kesinlikle yeni bilgiler gelecektir. Bu ortada bu ayın başlarında da Motorola’nın ekran altı kameralı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığına dair haberler ortaya çıkmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu