Teknoloji

MSI, Özel Soğutmalı RTX 3050 Modellerini Tanıttı

Giriş düzeyi RTX 3050 ekran kartları CES 2022’de tanıtılmıştı ve tüm detaylı teknik özelliklerine değinmiştik. Artık ise üretim ortakları tarafından hazırlanan özel soğutmalı modeller piyasaya çıkmaya başlıyor. MSI ise RTX 3050‘ye ilişkin üç yeni model duyurdu: GAMING, VENTUS 2X ve AERO ITX.

MSI, en üst düzeye ikonik TWIN FROZR 8 soğutma dizaynına sahip GAMING serisini konumlandırıyor. RTX 3050 için kâfi olan çift fanlı bir dizayna bakıyoruz, lakin GAMING ailesinde TORX FAN 4.0 teknolojisi kullanılıyor.

Soğutucu, verimli ısı dağılımı, sıcaklıkların düşürülmesi ve yüksek performansın korunması için gelişmiş aero ve termodinamik teknolojilere sahip. Kartların görünümü bildiğimiz üzere ve Mystic Light RGB aydınlatmanın yer aldığını belirtelim. Ayrıyeten MSI Center yazılımıyla LED aydınlatmalı bileşenleri denetim ve senkronize etmek mümkün.

VENTUS 2X serisi, artık çift fanlı konfigürasyonda MSI’ın TORX FAN 3.0 teknolojisiyle birlikte RTX 3050 için geliyor. Soğutma tasarımı bildiğiniz üzere GAMING serisi kadar güçlü değil, lakin giriş düzeyi ve düşük TDP’li bir kart için VENTUS 2X’in pek kâfi olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kartlar epey küçük boyutlarda ve kompakt bir yapıya sahip görünüyor. MSI GeForce RTX 3050 AERO ITX serisi, optimize edilmiş termal dağılım için verimli ısı borularına sahip kompakt bir soğutucu üzerinde tek bir yüksek performanslı fan kullanıyor.

İddia edebileceğiniz üzere bu ekran kartları küçük form faktörlü sistemler için ülkü, lakin düşük bütçeli kullanıcılar da AERO ITX modellerini tercih edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu