Oyun

Naughty Dog, Birden Fazla Oyun Geliştiriyor

Sony’nin bu haftaki CES 2022 brifingi sırasında konuşan Naughty Dog Eş Lideri Neil Druckmann, şirketin gelecek oyunlarıyla ilgili olarak “Naughty Dog’da geliştirdiğimiz çeşitli oyun projelerini sizinle paylaşmak için can atıyoruz.” dedi. Lakin Naughty Dog Eş Lideri, bu oyunlarla ilgili rastgele bir bilgi paylaşmadı.

GameSpot’un haberine nazaran, Naughty Dog’un oyun projelerinden biri, büyük ihtimalle bir müddettir üzerinde çalışılan Last of Us çok oyunculu oyunu. Naughty Dog, 2019 yılında The Last of Us: Part 2’nin Factions çok oyunculu modunun yeni bir sürümüyle birlikte gelmeyeceğini açıklamıştı. Bunun yerine oyun stüdyosu, Last of Us cihanında geçen bağımsız bir çok oyunculu oyun geliştiriyor.

Yeni Last of Us çok oyunculu oyununun ve bu ay çıkacak olan Uncharted PlayStation 5 sürümünün haricinde, Naughty Dog’un açıklanmış bir projesi yok. Lakin Neil Druckmann bir röportaj sırasında, stüdyonun The Last of Us: Part 3’ü yapabileceğini yahut büsbütün yeni bir oyun projesine başlayabileceğini söz etti.

Bununla birlikte Naughty Dog, daha evvel yeni bir Uncharted oyunu yapmayacağını açıklamıştı. Buna karşın stüdyo, farklı bir oyun stüdyosunun Uncharted 5’i yapması fikrine sıcak bakıyor.

Bu ortada Sony, CES 2022’de gerçekleştirdiği sunumda PlayStation 5’e özel yeni sanal gerçeklik aygıtı PlayStation VR2’yi de duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu