Oyun

NFT ve Kripto Para Kazandıran Legend of Ymir Duyuruldu

MMORPG serisi Legend of Mir ile popülerlik kazanan Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi WeMade, günümüzde MIR4 ile pek çok oyuncuya konut sahipliği yapıyor. MIR4’ün oyuncuları asıl çeken noktası, oyun içinde kripto para kazanabilme imkânı olurken geçtiğimiz gün, geliştirici şirket yeni oyununu duyurdu.

Mir serisini devam ettirmeye istekli olan WeMade, serinin yeni teknolojiler barındıran oyunu Legend of Ymir’i duyurdu. Mir efsanesini İskandinav efsanelerinden esinlenen bir kılığa sokan şirket, oyunun grafiklerini ve gerisindeki teknik ayrıntılardan kimilerini açıklayan bir görüntü da yayımladı. Legend of Ymir, Unreal Engine 5 kullanılarak geliştiriliyor ve hasebiyle epey üst seviye grafikler sunuyor.

Legend of Ymir için yayımlanan tanıtım görüntüsü:

Legend of Ymir için yayımlanan görüntüde yeni oyunun tıpkı MIR4 üzere blok zincir takviyesine sahip olacağı ve NFT’lere yer vereceği açıklandı. Bugün fiyatsız olarak oynanabilen MIR4 de Legend of Ymir’de bulunacağı söylenen bu özelliklere sahip durumda. Pekala MIR4 ve Legend of Ymir, birbirinden tam olarak nerede ayrılıyor?

Legend of Ymir ve MIR4’ü ayıran ana etmen, oyunun grafikleri ve teması olacak. Asya temasını mevzu alan MIR4’ün tersine yeni oyun, Kuzey Avrupa efsanelerini baz alacak ve grafiksel manada büyük bir gelişme sunacak. Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanan oyun, görüntüde gördüğümüz kadarıyla yüksek kalitede dokuya, ışıklandırmaya ve karakter dizaynına sahip olacak. Oyun, Unreal Engine 5’in sunduğu Lumen ve Nanite ile Epic Games’in MetaHuman Creator araçlarından faydalanıyor.

Oyun hakkında şimdilik ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Oyunun ne vakit çıkacağı yahut hangi platformlarda yayımlanacağı da paylaşılmayan bilgiler ortasında yer alıyor. Geliştiriciler, oyunculara sırf “yeterli yapılmış yeni jenerasyon MMORPG ile döneceğiz” iletisini verdi. Ayrıyeten görüntüde gösterilen grafiklerin ne kadarının oyunun son halinde gözükeceğini de yakında göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu