Oyun

Nintendo Switch Satışları 100 Milyon Barajını Aştı

Nintendo, Switch oyun konsolunun bugüne kadar ne kadar satıldığına dair dataların de yer aldığı son finansal raporunu açıkladı. Buna nazaran, 31 Aralık tarihine kadar Nintendo Switch satışları 100 milyon barajını aşarak 103,54 milyon oldu. Hatta bu satış sayısı ile Wii’nin 101,63 milyonluk satışı da geçilmiş durumda.

3 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülen Switch’in satışları hala devam ediyor. Hatta şirket son olarak bir OLED model de sundu. Ayrıyeten, Splatoon 3 ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devamı da dahil olmak üzere satışlara itici güç olabilecek büyük oyunlar da ufukta.

Öteki taraftan, Switch’in Nintendo’nun şimdiye kadarki en çok satan konsolu olan taşınabilir Nintendo DS’yi yenmek için önünde daha uzunca bir yol var. Malum, Nintendo DS 154,02 milyon üzere değerli bir satış sayısını elinde tutuyor.

Game Uzunluk ise Nintendo’ya nazaran 118,69 milyon adet satan Switch’in gündeminde bir sonraki sırada. Bu ortada Nintendo’nun Game Uzunluk ve Game Uzunluk Color satışlarını birleştirerek bu sayısı ortaya çıkardığını da unutmamak gerek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu