Mobil

nubia Z40 Pro, Sony IMX787 Kamera Sensörlü Birinci Telefon Olacak

Nubia Z40 Pro, yakında standart modeli ile birlikte piyasaya sürülecek. Pro modelinin öne çıkan özelliği ise sanayinin birinci özel 35 mm lensiyle donatıldığı ortaya çıkan art kamera modülü. Ek olarak nubia Z40 Pro, Sony IMX787 kamera sensörüne sahip birinci akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak.

Panda Kel, bir Weibo gönderisi aracılığıyla aygıtın Sony IMX787 kamera sensörüne sahip olacağını sızdırdı. Model numarasına bakılırsa sensör, Sony’nin sunduğu en üstün taşınabilir kamera sensörü tekliflerinden birisi olacak. Sensör, 50 MP manzara çıkışı yapabilecek ve 1/1.3 ± inç dış taban ile eşleştirilmiş bir f/1.6 açıklığa sahip olacak.

Nubia Z40 Pro’nun sanayinin birinci özel 35mm optik ana lensi ile donatılacağı daha evvel açıklanmıştı. Bu odak uzaklığı etkinlikler, portreler, sokak fotoğrafçılığı ve benzerleri için epey ülkü. Aygıtın yeni havacılık sınıfı ısı dağıtma materyalleri ile soğutulacak Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile donatılacağı da bilgiler ortasında. Z40 Pro, Geekbench 5’te de ortaya çıkarak tek çekirdekte 1228 ve çok çekirdekte 3379 puan almıştı.

Nubia Z40 serisinin bir sefer daha periskop telefoto lens ile donatılması ve varlıklı yıldızlı gökyüzü fotoğrafçılığı özelliklerine sahip olmasının beklendiğini de belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu