Teknoloji

NVIDIA GTC 2022 Aktiflik Tarihi Aşikâr Oldu

NVIDIA, yaklaşan CES 2022 aktifliğiyle birlikte kimi yeni RTX ekran kartlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Yeşil kadronun sunumda bizlerle paylaşabileceği eserlere bakmıştık. Şirketin PC işinden sorumlu lider yardımcısı Jeff Fischer, birkaç gün sonra taşınabilir ve masaüstü pazara ilişkin yeni Ampere GPU’lardan bahsedecek.

NVIDIA ayrıyeten bildiğiniz üzere tertipli olarak GTC geliştirici konferansları düzenliyor. Burada yüksek performanslı bilgi süreç (HPC), yapay zeka ve otomotiv sanayisi ile yeni gelişmelere yer veriliyor. NVIDIA şimdi CES 2022’yi tamamlamadan GTC 2022’nin düzenleneceği tarihi açıkladı.

21 Mart’ta CEO Jensen Huang, San Jose’de yüz yüze düzenlenecek olan konferansta açılış konuşmasını yapacak. Ayrıyeten bir canlı yayın yapılacağını hatırlatalım. GTC, 21 – 24 Mart 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek bir karma aktiflik olacak. Burada derin öğrenme ve yapay zeka ile ilgili değerli oturumların yer alacağını söyleyebiliriz.

Öte yandan Huang’ın uzun müddettir söylentileri dolaşan, çok çipli bir dizayna sahip olması beklenen Hopper HPC mimarisini duyurmasını bekliyoruz. Yeni mimariden yararlanan hızlandırıcılar ise Kasım ayında piyasaya sürülen AMD Instinct MI 200 serisi ile rekabet edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu