Teknoloji

NVIDIA Studio Creative Weekend, Canlı Yayınlara Devam Ediyor

Yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatkarlara, yaratıcılara ve tasarımcılara en düzgün performansı ve güvenilirliği sağlayan NVIDIA Studio, NVIDIA Studio Creative Weekend isimli canlı yayın aktifliklerine devam ediyor. 28-29 Aralık tarihlerinde saat 20.00’de üçüncüsü gerçekleşecek yeni yayınların konukları ortasında; Moda Fotoğrafçısı/Reklam Direktörü Koray Birand, Dijital Sanatçı Ecem Dilan Köse, Oyun Görüntüsü İçerik Üretici Tuna Akşen (PintiPanda), Yeni Medya Sanatkarı Bager Akbay ve Robotik, Oyun & VR Geliştirici Tolga Özuygur yer alıyor.

Büyük bir ilgi gören NVIDIA Studio Creative Weekend canlı yayın aktifliğinin üçüncüsü, 28-29 Aralık tarihlerinde NVIDIA GeForce Türkiye Twitch kanalında Moda Fotoğrafçısı/Reklam Direktörü Koray Birand, Dijital Sanatçı Ecem Dilan Köse, Oyun Görüntüsü İçerik Üretici Tuna Akşen (PintiPanda), Yeni Medya Sanatkarı Bager Akbay ve Robotik, Oyun & VR Geliştirici Tolga Özuygur’u ağırlayacak. Düzenlenecek canlı yayınlarda sanatkarların ve içerik üreticilerinin yaratıcı süreçleri, iş akışları ve NVIDIA Studio platformunun kendilerine bu iş akışında nasıl bir yarar sağladığı konuşulacak.

NVIDIA’nın sanatkarları ve sanayi profesyonellerini destekleyen NVIDIA Studio platformu; 3B tasarım, render alma, görüntü düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık üzere yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın bölüm önderi GPU’ları ve Studio Şoförleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek seviyesiyle gelişiyor ve sürat kazanıyor.

NVIDIA Studio 2019 yılında, sayıları her geçen gün artan yaratıcı profesyonellere gayeye yönelik yüksek performanslı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ve ekran kartları üretmek için oluşturuldu. Geçtiğimiz yıl farklı bilgisayar üreticileri ve yaratıcı uygulama geliştiricileri ile ortak çalışarak 80’den fazla NVIDIA Studio sertifikasyonuna sahip dizüstü bilgisayar sürdü ve 50’den fazla uygulamayı RTX GPU’ları ile hızlandırılabilir hale getirdi. Ekran kartından güç alan bu bilgisayarlar ve uygulamalar, 45 milyondan fazla profesyonel ve üreten tüketici tasarımcıların dizaynlarının rekor müddette hayat bulmasına imkan sağladı.

NVIDIA RTX 30 serisi ekran kartlarının hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlarda yaratıcılara sunduğu yararlar şöyle sıralanıyor:

  • 3-boyutlu rendering, yapay zekayla hızlandırılmış iş akışları, görüntü editleme ve canlı yayın üzere süreçlerde önemli vakit kazanımları
  • 2. kuşak ışın izleme çekirdekleri ile Blender Cycles, Chaos V-Ray ve Autodesk Arnold üzere render motorlarında 2 kata kadar performans kazanımları
  • 24 GB’a kadar ekran kartı hafızası
  • 3. nesil tensör çekirdekleri ile rakipsiz yapay zeka performansı ve yapay zeka gerektiren denoising yahut görüntü üstün resolution üzere süreçlerde önemli vakit kazanımları
  • NVIDIA Studio şoförleri, NVIDIA Broadcast, NVIDIA Texture Tools ve GeForce Experience üzere rakipsiz bir yazılım ve özellik kiti

28-29 Aralık saat 20.00’de gerçekleşecek NVIDIA Studio Creative Weekend canlı yayınları NVIDIA GeForce Türkiye Twitch kanalı üzerinden yayınlanacak. Geçmiş yayınlara NVIDIA GeForce Türkiye YouTube kanalından ulaşılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu