Teknoloji

NVIDIA, Yapay Zeka Dayanaklı DLDSR Özelliğini Duyurdu

NVIDIA, yapay zeka takviyeli Dinamik Üstün Çözünürlük (Dynamic Muhteşem Resolution-DSR) özelliğinin yanı sıra birkaç yeni grafik geliştirmesi içerecek olan Game Ready şoförünü duyurdu. Derin Öğrenme Dinamik Muhteşem Çözünürlük (DLDSR), NVIDIA Denetim Panelinde bulunan DSR seçeneğinin yapay zeka ile geliştirilmiş bir versiyonu olacak.

Şirket web sitesinde DLDSR özelliğinden şöyle bahsediyor:

DLDSR, sonucu makul monitörünüzün çözünürlüğüne indirmeden evvel oyunu daha yüksek, daha detaylı çözünürlükte işler.

Yeşil ekibe nazaran DLDSR’nin altörnekleme sistemi ve yapay zekası, olağan DSR’ye nazaran daha az girdiye ve gelişmiş manzara kalitesine müsaade veriyor. Bu nedenle DLDSR 2.25X’in imaj kalitesi DSR 4X ile karşılaştırılabilir, lakin performansta artış olacak. DLDSR, RTX ekran kartlarında bulunan Tensör Çekirdeklerini kullanacak ve “çoğu” oyun ile uyumlu formda çalışacak.

NVIDIA ayrıyeten ReShade Ray Tracing Filter’ın geliştiricisi Pascal Gilcher ve modlama topluluğunun başka üyeleriyle birlikte GeForce Experience aracı için üç yeni yeni Hür Tarz filtresi ürettiklerini açıkladı. Yaygın olarak “Ray Tracing ReShade Filter” olarak bilinen SSRTGI (Screen Space Ambient Occlusion), daha fazla derinlik ve gerçekçilik duygusu yaratmak için en sevdiğiniz oyunların aydınlatmasını ve gölgelerini güzelleştirebiliyor.

Yeşil ekip, Gilcher’ın yeni değiştirilmiş SSRTGI filtresi DLDSR ile birlikte kullanıldığında Prey üzere klasik oyunların “remaster deneyimi” üretebileceğini söylüyor. Hem DLDSR hem de yeni Freestyle filtrelerinin 14 Ocak’ta piyasaya çıkacak olan Game Ready Şoförüne eklenmesi planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu