Sosyal Medya

Ocak ayında en çok Instagram kullanan ülkeler aşikâr oldu

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformu olan Instagram, ülkemizde de epeyce kullanılıyor. Bunun en somut örneğini ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma ortaya koydu. Sadece Android kullanıcılarının katıldığı araştırmaya nazaran dünyanın en çok Instagram kullanan ülkeleri belirlendi. Buna nazaran vaktini Instagram’a en çok ayıran ülke Türkiye oldu. Yapılan araştırmalar, Türkiye’de ortalama bir Instagram kullanıcısının aylık 20.7 saatini bu platformda harcadığını söylüyor. Ülkemiz bu alanda açık orta başkan olurken bizi 16.6 saat ile Arjantin takip ediyor.

Ocak ayının en çok Instagram kullanan ülkesi muhakkak oldu

Instagram’ın ana vatanı olan Amerika Birleşik Devletleri için ise hayli enteresan sonuçlar ortaya çıktı. Buna nazaran ABD vatandaşları aylık 7.7 saatini bu uygulamaya harcıyor. Bunun Türkiye ile kıyaslandığı vakit ne kadar kısa bir müddet olduğunu görebiliyoruz. Bilhassa iş dönüşü saatlerinde toplu taşıma kullanan birden fazla kişinin vaktini Instagram’da harcadığını söylemek mümkün. Bu da kullanım oranlarını önemli bir biçimde arttırıyor.

TikTok sebebiyle tahtı sallanan Instagram yeniden de hala dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformu. Her ne kadar TikTok için bu stil bir çalışma yapılmamış olsa da kullanıcı olarak Instagram’ı geçmesi kısa vadede kolay görünmüyor. Yapılan çalışmalar ülkemizdeki toplumsal medya bağımlılığını bir kere daha gözler önüne sererken bunun daha da artması kuvvetle mümkün duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu