Mobil

OnePlus CEO’su, en güzel katlanabilir telefonu açıkladı!

Katlanabilir akıllı telefon piyasasına bugün taze kan geldi. Çinli teknoloji devi OPPO, yaklaşık 4 yıldır üzerinde çalıştığı OPPO Find N modelini tanıttı. Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden güç alan aygıt, telefon modundayken 5.49 inç; tablet modundayken ise 7.1 inç iç ekranı ile karşımıza çıkıyor.

6 nesilden oluşan kapsamlı bir Ar-Ge süreci sonunda hayata geçen OPPO Find N, menteşe kısmında katlanma izi olmaması istikametiyle rakiplerinden ayrılıyor. Telefonun 125 farklı patente sahip vertebral dizaynlı menteşesi 136 adet bileşeni 0,01 mm hassasiyette bir ortaya getiriyor. Bu yıl OPPO ile güçlerini birleştiren OnePlus’ın CEO’su Pete Lau, Find N hakkında tezli konuştu.

OnePlus CEO’su: ‘En güzel katlanabilir telefon OPPO Find N’

OnePlus’ın kurucu ortağı ve CEO’su Pete Lau, Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo platformunda OPPO Find N hakkında argümanlı açıklamalar yaptı. Katlanabilir akıllı telefonu geliştirirken karşılaştıkları çetin zorluklara değinen Pete Lau, “Find N’nin oluşturulma sürecinde birçok iç uyuşmazlıklar yaşadık. Hatta istifaya kalkışan çalışanlarımız bile oldu” dedi.

Şimdiye kadar kesimde kendisini en heyecanlı ve memnun hissettiği eserin OPPO Find N olduğunu kelamlarına ekleyen OnePlus CEO’su Pete Lau, “[Find N] Katlanabilir amiral gemisi akıllı telefonlar ortasında bana nazaran şu anda piyasada bulunabilecek en iyisidir” sözlerini kullandı. Lau’ya takipçilerinden de çok sayıda takviye geldi.

OPPO Find N, özel tasarım menteşesi sayesinde rakiplerindeki üzere katlanınca kırışmıyor. Aktarılan bilgilere nazaran şirket, yalnızca menteşedeki kırışıklığı ortadan kaldırmak için 125 farklı teknolojinin patentini aldı. OnePlus CEO’su Pete Lau bahisle alakalı evvelki açıklamasında, OPPO Find N’yi başka katlanabilir akıllı telefonları kullananlara gösterdiğinde çok şaşkınlıkla karşıladıklarını söylemişti.

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 888
Ekran: 5.49 inç dış ekran, 7.1 inç iç ekran, 1000 nit azamî parlaklık, 120Hz dayanağı, AMOLED
Kamera: 50 Megapiksel ana kamera, 16 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 13 Megapiksel telefoto kamera, 32 Megapiksel öz çekim kamerası
RAM ve depolama: 8 GB/12 GB RAM, 256 GB/512 GB depolama
İşletim sistemi: Android 11, ColorOS 12
Batarya: 33W SUPERVOOC süratli şarj, 4.500 mAh

Pekala ya sizler OPPO Find N hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu