Mobil

OnePlus Nord CE 2 İçin Daha Fazla Ayrıntı Ortaya Çıktı

OnePlus Nord CE 2’nin 11 Şubat’ta piyasaya sürüleceği kestirim ediliyor. Nord 2’nin daha uygun fiyatlı versiyonu olacak olan OnePlus Nord CE 2, bu tarihe az bir mühlet kalmışken sertifikasyon kurumu TUV Rheinland’dan da sertifika aldı.

Akıllı telefonun sertifika bilgisine nazaran, IV2201 model numaralı aygıt, 65 watt gücünde süratli şarjı (10V/6.5A) destekleyen 4.450 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Bu ortada GSM Arena’nın haberine nazaran, Camera FV-5 uygulaması, akıllı telefonun büyük bir ihtimalle piksel gruplaması sayesinde 16 MP fotoğraflar çekebilen 6 MP’lik bir kamera sensörüne sahip olacağını ortaya çıkardı.

OnePlus Nord CE 2’nin (veya alternatif olarak Nord 2 CE) art tarafta üçlü kamera donanımına sahip olması bekleniyor, lakin öbür iki kamera sensörü hakkında hiçbir bilgimiz yok. Bununla birlikte ön kameranın ise 16 MP’lik sensöre ve f/2.4 diyafram aralığına sahip olduğu söyleniyor.

OnePlus Nord CE 2 Geekbench’te görüldü ve bu sayede akıllı telefonun 8 GB RAM’e sahip olacağı ortaya çıktı. Fakat yazılım tarafında ne yazık ki Android 11 ile geleceğini görüyoruz. Yani akıllı telefon, Google taşınabilir işletim sisteminin şu anki en son sürümü olan Android 12 ile birlikte gelmeyecek. Lakin telefonun lansmanından kısa bir mühlet sonra bir güncellemeyle birlikte işletim sisteminin Android 12’ye yükseltilebilmesini umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu