Mobil

OnePlus UnifiedOS Bu Yılın İkinci Yarısından Evvel Gelmeyebilir

OnePlus tarafından geçtiğimiz yılın Temmuz ayında UnifiedOS ismi verilen işletim sistemi için OxygenOS ile OPPO ColorOS birleştirileceği duyurulmuştu. Öte yandan şirket, resmi duyurudan bu yana bu bahiste sessiz kaldı. Son olarak Yogesh Brar sayesinde birleşik işletim sistemi sayesinde yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Brar’a nazaran UnifiedOS şu anda geliştirmenin birinci basamağında ve 2022’nin ikinci yarısında duyurulacak. Yeni işletim sisteminin yeni bir amiral gemisi OnePlus akıllı telefon ile duyurulacağı da bilgiler ortasında. Ek olarak, yeni işletim sisteminin Android 13 tabanlı olması bekleniyor.

OnePlus’ın lansman sırasında yeni işletim sisteminin resmi ismi olarak UnifiedOS’u kullanıp kullanmayacağı da bilinmeyen. Evvelki tweet’lerinden birinde Mukul Sharma ise yeni işletim sisteminin H2OOS olarak isimlendirilebileceğini sav etmişti.

OnePlus eski amiral gemilerinden kimilerine da yeni işletim sisteminin sunulacağına dair kelam vermişti. Bu mevzuda daha fazla ayrıntı ise bulunmuyor.

Bu ortada OnePlus 10 Pro‘nun global modelinin Mart yahut Nisan aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu manada aygıtın kutusundan OxygenOS ile çıkması mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu