Mobil

OPPO Find N çıktığı üzere tükendi! ikinci el satışları 1.800 doları aştı

OPPO, bu hafta başlarında Çin’de birinci katlanabilir akıllı telefonu OPPO Find N aygıtını resmi olarak duyurmuştu. Akıllı telefon, kategorisine nazaran aygıt daha uygun fiyat etiketiyle geldi ve şirketin iç pazarında çoktan satıldı. Lakin aygıt ikinci el satış platformlarında da uzunluk göstermeye başladı ve yepyeni perakende fiyatından çok daha yüksek bir fiyat etiketi ile satılıyor.

Evvel akıllı telefondan bahsedecek olursak, OPPO Find N, Çinli akıllı telefon üreticisinin piyasadaki ultra üst seviye segmenti hedefleyen en son amiral gemisi eseri. Ayrıyeten Find N, OPPO’nun şu anda Samsung’un hakim olduğu katlanabilir pazara girişini de işaret ediyor. Lakin Samsung, segmentte aslında yerleşik bir varlığa sahip olsa da, Çinli markanın OPPO Find N modeli, evvelki Galaxy Z Fold 3 serisinden çok daha ucuz bir fiyata geliyor.

OPPO Find N çıktığı üzere tükendi! ikinci el satışları 1.800 doları aştı

Şu anda OPPO Find N 23 Aralık’ta satışa çıkacak, lakin şirket katlanabilir akıllı telefonu hem çevrimdışı hem de çevrimiçi kanallar aracılığıyla sonlu sayıda piyasaya sürmüştü. Ayrıyeten, aygıt Çin’de hayli süratli bir halde tükendi ve bu, Apple ve Samsung’un öbür klasik yüksek kaliteli telefonlarındaki rakipleri göz önüne alındığında şaşırtan değil. Özgün fiyatlandırmaya bakıldığında, Find N, 8GB+256GB ve 12GB+512GB varyantları olmak üzere iki depolama yapılandırmasında mevcut. Birincisi 7.699 Yuan (kabaca 1.210 $), ikincisi ise 8.999 Yuan (kabaca 1.410) olarak fiyatlandırılıyor. Lakin bu akıllı telefonu satın almak isteyenler için, zati tükenmiş olduğundan ve birinci alıcılar bu aygıtı özgününden çok daha yüksek bir fiyat etiketine sattığından, bu fiyata bu fiyata bulmak sıkıntı olabilir.

İkinci el/kullanılmış mal platformunda, beşerler açılmamış temel modellerini 9.299 Yuan’a (kabaca 1.460$) satarken, 512GB’lık versiyonu artık 12.000 Yuan’a (kabaca 1.880$) satılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu