Mobil

Oppo Find X Serisine 3 Yeni Telefon Eklenecek

Oppo, Aralık ayının başında Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip yeni bir Oppo Find X modelini 2022 yılının birinci çeyreğinde piyasaya süreceklerini açıklamıştı. Bu haberden iki hafta sonra ise MediaTek, Dimensity 9000 yonga setini barındıran tekrar Find X serisinden bir akıllı telefonun geleceğini doğruladı. Son olarak ise sızıntı paylaşımlarıyla bilinen Digital Chat Station, Oppo Find X serisinin aslında toplamda üç yeni üyesi olduğunu, lakin üçüncü telefonun hangi yonga setiyle birlikte geleceğinin bilinmediğini açıkladı.

Bununla birlikte yeni Find X serisine Find X4 yerine Find X5 isminin verildiği söyleniyor. Ki bu atak, pazarlama açısından mantıklı. Çünkü hiçbir Çinli akıllı telefon üreticisi, Çince söylenişi “ölüm” sözünü andırdığı ve Çin’deki insanların değerli bir kısmı batıl inançlı olduğu için telefon isimlerinde “4” sayısına yer vermiyor.

GSM Arena’nın paylaşmış olduğu habere nazaran, Find X5 Pro, Find X3 Pro’nun biraz gelişmiş bir versiyonu olacak. Yeni modelde yonga seti değişikliğinin yanı sıra, bir başka değerli geliştirme ise süratli şarj takviyesi olacak. Söylentilere nazaran, Find X5 Pro’da 80 watt gücünde süratli şarj dayanağı bulunacak.

Bunların yanı sıra Digital Chat Station, Oppo’nun yeni bir Find N katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığını, bu akıllı telefonun yatay bir Menteşe dizaynına sahip olduğunu ve Çin pazarında Samsung Galaxy Z Fold3 ve Huawei P50 Pocket ile rekabet edeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu