Mobil

Oppo Find X5, Dimensity 9000 ile Birlikte Gelecek

Daha evvel Oppo Find X5 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olacağı söylenmişti. GSM Arena’nın paylaştığı habere nazaran, artık de standart Oppo Find X5 modelinin Dimensity 9000 yonga seti ile birlikte geleceği açıklandı.

Daha evvel paylaşılan bilgiler, Dimensity 9000 yonga setinin, Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine kıyasla daha süratli işlemci, lakin daha yavaş GPU’ya sahip olduğuna işaret ediyordu. Şimdilik iki yonga setinin de performansları hakkında kesin bir yorum yapmak için şimdi çok erken.

Bununla birlikte emniyetli sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, kamera ve şarj standardı üzere tüm değerli özelliklerini de açıkladı. Söylenene nazaran, Oppo Find X5, art tarafta iki adet 50 MP’lik, bir adet ise 13 MP’lik olmak üzere üç kameraya sahip olacak. Lakin bu kameraların hepsinin birebir tıpkı sensörleri kullanıp kullanmayacağı şimdi bilinmiyor.

Bunların yanı sıra Oppo Find X5’in 80 watt gücünde kablolu şarj, 50 watt gücünde kablosuz şarj ve 10 watt gücünde aykırı kablosuz şarj takviyesi ile birlikte 5.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Haberler, hem Find X5 hem de Find X5 Pro’nun bu yıl 1 Şubat’a denk gelen Çin Yeni Yılı’ndan sonra piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu