Teknoloji

OPPO: “Gece Modu ile En Uzun Geceyi Görüntüleyin”

OPPO, akıllı telefon modellerinin kameralarında kullandığı teknolojilerle dikkatleri her vakit üzerine çekiyor. Gerçekleştirdiği inovasyonlar, gece çekimlerinde de farkını ortaya koyuyor. Taşınabilir fotoğrafçılıkta eşsiz bir tecrübe vaat eden OPPO’nun akıllı telefonlarının kamera performansı 21 Aralık’taki ‘En Uzun Gece’ için en net fotoğrafları ya da görüntüleri çekmenize imkan sağlıyor.

OPPO Reno serisindeki güçlü görüntüleme yeteneklerini devam ettiren Reno6, art kısımda 64MP yapay zeka dörtlü kamera kurulumuna ve önde 44MP selfie kamerasına sahip. Bu güçlü donanım, Reno6’ya yapay zeka ile güçlendirilmiş birçok portre görüntü yetenekleri kazandırıyor: OPPO’nun 10 milyonu aşan portre data kümesi ve yapay zeka algoritmalarıyla desteklenen Bokeh Parlak Görüntü, art planda bokeh ışık noktaları olan portre görüntüleri çekmek için gerçek vakitli görüntü sürece imkanı tanırken portre çekimlerinin doğal ve parlak görünmesini sağlıyor. Yapay Zeka Vurgu Görüntüsü ise ortam ışığını otomatik olarak algılıyor ve görüntüleri buna nazaran optimize edebiliyor. Yapay Zeka Vurgu Görüntüsü, geceleri art ışığa sahip ortamlarda çekim yaptığınızda dahi daha net, daha parlak ve daha canlı renklere sahip portre görüntüleri çekmenize yardımcı oluyor.

OPPO A55, 50MP yapay zeka kamerası, 2MP bokeh kamera ve 2MP makro kamera olmak üzere üçlü kamera düzeneğiyle geliyor. OPPO A55’in 2MP bokeh kamerası hassas portre çekimleri yaparken geceleri de Backlight HDR özelliğiyle art plan detaylarını koruyor ve fotoğrafların net çekilmesini sağlıyor. Gece Modu ise loş ortamlarda pozlamanın ayarlanmasına imkan tanıyor. Art kameradaki Gece Modu filtreleri, çarpıcı gece sahneleri oluşturan daha bariz manzaralar yakalıyor. Filtreler, tesir sağlamak için imgeleri aydınlatarak renkleri ortaya çıkarıyor.

48MP çözünürlüğünde dörtlü art kameraya sahip Reno5 Lite modelinde fotoğraf ve görüntülerinize derinlik kazandırmak için ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP mono kamera ile ahenk içinde çalışıyor. Reno5 Lite gece çektiğiniz fotoğrafta art planı beğenmemeniz durumunda sizi memnun edebilecek özelliklerle birlikte geliyor. Dinamik Bokeh bulanıklaştırma efekti ışığı çizgilere dönüştürüyor ve art planın detaylarının görülmesini engelliyor. Gece Portresi ise geri plana çok hoş ve yuvarlak mercek ışıkları koyuyor. OPPO Reno5 Lite ayrıyeten Yapay Zeka Sahne Geliştirme 2.0 özelliği ile 22 çeşit görüntüyü tanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu