Oyun

Overcooked Geliştiricisi, NFT İşine Girmeyeceklerini Belirtti

Tanınan Overcooked serisinin geliştiricisi olan Ghost Town Games, Overcooked serisi ya da gelecekte çıkartacakları rastgele bir oyun için asla bir NFT teşebbüsünde bulunmayacağını doğrulayan bir açıklama paylaştı. Oyun stüdyosu, bu açıklamada şunları tabir etti:

“Ghost Town Games olarak biz, Overcooked’un (ve gelecekteki oyunlarımızdan rastgele birinin) NFT’lerle asla etkileşime girmeyeceğinin garantisini vermek istedik. NFT’leri desteklemiyoruz. Bunların çok büyük bir çevresel ve toplumsal maliyet taşıdığını düşünüyoruz. Ayrıyeten insanlardan kaygılarını lisana getirirken dostça topluluk yöneticilerine karşı nazik olmalarını istiyoruz.”

Son vakitlerde pek çok oyun stüdyosunun NFT projelerini birbiri gerisine duyurması ve büyük oyun şirketlerinin de NFT’ye sıcak baktıklarını belirten açıklamaları nedeniyle, Overcooked geliştiricisi Ghost Town Games kendini bu türlü bir açıklama yapmak zorunda hissetmiş üzere görünüyor.

NFT’lerin yalnızca para kazanmak emeliyle fütursuz bir formda oyunlara dahil edilmesinin oyuncular tarafından ne kadar reaksiyon çektiğini göz önünde bulundurunca, Ghost Town Games’in bu açıklaması, oyuncu topluluğunun takdirini ve sempatisini kazanmak ismine son derece mantıklı bir atak.

Bununla birlikte son günlerde oyunlarla ilgili pek çok NFT projesinin de iptal edildiği haberleri ortalıkta dolanıyor. Son birkaç gün içerisinde ünlü seslendirme sanatkarı Troy Baker, kendi NFT projesini iptal ettiğini açıkladı. Team17 ise Worms oyunu için bir NFT projesini duyurmasının çabucak akabinde, karşılaştığı yansılardan dolayı projeyi iptal ettiğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu