Teknoloji

Oyun Keyfini Artıracak Aksesuarlar MediaMarkt’ta

Bugün bilgisayar ve oyun konsollarıyla birlikte kullanılabilen oyuncu aksesuarları, birçok oyundan alınan keyfi katlıyor. Oyunseverlerin oyun keyfini artırma fikrinden yola çıkan MediaMarkt, satışa sunduğu oyun donanım ve ekipmanlarıyla bu serüveni daha heyecanlı hale getiriyor. Bu eserler içinde en çok tercih edilenler ortasında ise oyun direksiyonları geliyor. Modele nazaran değişmekle birlikte gaz pedalları, vites ve el freni setleriyle ile de satılan bu eserler, kullanıcısına gerçeğe yakın bir sürüş tecrübesi sunuyor. Birtakım eserlerde aracın motor zamanını gösteren ışıklandırmalar dahi bulunuyor.

MediaMarkt mağazalarında farklı fiyatlardan çeşitli seçenekler bulunurken şu eserler ön plana çıkıyor:

  • Logitech G G29 Driving Force Yarış Direksiyonu
  • Logitech G G923 Driving Force Yarış Direksiyonu
  • Snopy V5H USB Pro Oyun Direksiyonu
  • Rampage F500 PS4/PS3/PC Swıtch ve Android Oyuncu Direksiyonu

Oyun ve sürüş keyfini asfalt yahut pistlerle sonlandırmayan, pilotluk marifetini göklere taşıyan oyuncular için MediaMarkt’ta oyuncu joystickleri de bulunuyor. Ergonomik yapılarıyla ön plana çıkan bu eserler, uçuş simülasyonlarını seven oyuncuların tercih ettiği eserlerin başında geliyor.

MediaMarkt, tercihini oyun kollarından yana kullananlar için çeşitli alternatifler de bulunduruyor. Bu eserler ortasında ön plana çıkanlar arasında Microsoft XBOX Wireless Xbox Kumandası, Sony PS5 DualSense Wireless Controller Oyun Kolu ve Logitech G F710 Kablosuz Gamepad bulunuyor.

Oyun oynarken imaj olduğu kadar ses kalitesi de büyük ehemmiyet taşıyor. Bugün oyuncular için özel kulaklıklar geliştirilirken bu kategoride de çok geniş fiyat aralığında eser seçenekleri bulunuyor. Bilhassa baş üstü kulaklıklar ön plana çıkarken aranan öteki bir özellik ise çoklukla mikrofon oluyor. MediaMarkt, farklı markalardan hem bilgisayar hem de konsollarla uyumlu kablolu ve kablosuz kulaklık seçeneklerini eser gamında bulunduruyor. Öne çıkan eserlerse şöyle:

  • HyperX Cloud Stinger Core Headset for PC Gaming Kulaklık
  • SteelSeries Arctis 7 Kablosuz Kulak Üstü Gaming Kulaklık

Fiyatları geniş bir alana yayılan oyuncu mouseları seçerken ekseriyetle üzerinde yer alan programlanabilir tuş seçeneklerine ve DPI suratlarına dikkat edilebilir. Olağan öteki değerli konu da eseri kişinin rahat kullanabilmesi. Bunun için elin büyüklüğüne ve tutuş biçimine uygun eser tercih edilmeli. Yeni eser alacaklar, beyaz renk seçeneği de bulunan Logitech G PRO X Superlight Kablosuz Oyuncu Mouse’a ve Logitech G G413 Kırmızı Led Işıklı Mekanik Oyuncu Klavyesi’ne bakabilir.

Oyuncular mouse pad alırken temel olarak hangi unsurdan yapıldığına dikkat edebilir. Örneği mouse yüksek hassasiyet ile süratlice hareket ettirilecekse kumaş mouse padlerin yüzeyi aşınabilir. Bu durumda sert plastikten üretilen oyuncu mouse padleri daha ülkü bir seçenek olacak. Ayrıyeten büyük mouse padler de tercih edilen modellerin başında geliyor zira bu sayede en süratli hareketlerde dahi pad’in dışına çıkma ihtimalinizi ortadan kalkmış oluyor.

Oyuncuların en çok muhtaçlık duyduğu eserlerin başında “iyi bir monitör” geliyor zira karşısında uzun vakitler geçirilen bu eserlerin kalitesi büyük ehemmiyet taşıyor. Monitör alacak oyuncuların dikkat etmesi gereken özelliklerin temelinde ise ekran boyutu ve çözünürlüğü ön plana çıkıyor. Bunu ekran yenileme suratı takip ediyor. Bu, bir saniyede monitörde görülecek kare sayısını söz ederken stant seçenekleri de göz önünde bulundurulması gereken öteki bir etken. Sağ – sol ve üst – aşağı üzere farklı istikametlerde hareket ettirilebilen eser seçenekleri sunan MediaMarkt, oyuncuların gereksinimlerinin farkında olduğunu her vakit hissettiriyor. MediaMarkt, birinci kere monitör alacaklara yahut monitörünü yenileyeceklere kavisli dev 49 inç ekranlı Samsung, Nano IPS – LG Ultragear, 32 inç ve 2K çözünürlüklü LG GP850, 32 inç 165Hz özelliklere sahip Samsung Odyysey veya 27″ Kavisli FHD ekranlı Asus TUF Gaming ürünlerini öneriyor.

Bugün mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de on binlerce eser barındıran MediaMarkt, konsol ve bilgisayar oyuncuları için geniş fiyat aralığından çeşitli oyun konsolları da sunuyor. MediaMarkt’ın sunduğu oyun konsolları ortasında şunlar bulunuyor:

  • Microsoft Xbox Series S 512GB Oyun Konsolu
  • Microsoft Xbox Series X 1TB Oyun Konsolu
  • Nintendo Switch Konsol

MediaMarkt, geniş eser yelpazesine ek olarak mağazalarında hayata geçirdiği oyun alanları ile de oyunculara bu heyecanı mağazalarında deneme fırsatı sunuyor. Oluşturulan 2 – 10 kişi kapasiteli alanlarda oyuncular oyun oynayabiliyor, birebir vakitte bilgisayarları test etme fırsatı buluyor, taraftarlar oyuncuları izleyebiliyor ve heyecana ortak olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu